Amazon збирається запускати безпілотники з потягів
10 Серпня , 2017
Українські стартапери розробили безкоштовну панель управління сервером та хостингом
10 Серпня , 2017

Африка включилась в космічну гонку, запустивши свій перший супутник

Африка пізніше більшості інших континентів включилася в міжнародну космічну гонку. Першим африканським супутником, виведеним на навколоземну орбіту, став апарат GhanaSat-1, створений командою інженерів з Університету всіх націй, розташованого в місті Кофорідуа держави Гана. Проект відняв у вчених близько двох років, а його вартість склала 50 000 доларів. Ще в червні супутник був доставлений в Міжнародний космічний центр NASA, а на орбіту в липні його вивела ракета компанії SpaceX.

«Перед нашим супутником стоїть дві основні задачі. По-перше, за допомогою вбудованих камер він буде моніторити узбережжя Гани. По-друге, ми переслідували освітні цілі. Планується використовувати отримані з супутника дані в шкільному освітньому плані», — поділився з пресою професор Університету всіх націй Річард Дамоа.

З виведеного на орбіту супутника вже був отриманий сигнал, а це означає, що запуск пройшов успішно. Зрозуміло, крихітний ганський супутник не виглядає настільки вражаюче на тлі космічних досягнень інших держав, але для африканських учених навіть цей невеликий успіх має просто величезне національне значення. Особливо враховуючи той факт, що вчені не отримали ніякої підтримки від своєї держави. Слідом за Ганою свої супутники на орбіту, найімовірніше, виведуть космічні агентства ПАР, Нігерії, Кенії та Ефіопії. Точно відомо, що в наступному році буде запущено супутник Анголи. Гана розробить свій другий супутник вже при підтримці уряду та забезпечить його якіснішими камерами для відстеження з орбіти незаконної вирубки лісів і видобутку мінералів.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline