Microsoft презентувала плани з модернізації свого кампусу
3 Грудня , 2017
Українець створив унікальний автономний будинок та отримав 8000 передзамовлень в США (відео)
3 Грудня , 2017

Аеродинамічна труба, яка дозволить моделювати політ на швидкості 40 Махів

У Китаї зараз ведеться будівництво нової аеродинамічної труби, яка стане найпотужнішою і найшвидшою аеродинамічною трубою в світі. Ця установка здатна моделювати польоти на швидкостях до 12 кілометрів на секунду (40 Ма, 43 200 кілометрів на годину, 26 843 милі на годину). Нарпиклад, літальний апарат запущений з Китаю з такою швидкістю, добереться до західного узбережжя США лише за 14 хвилин.
Жао Вей (Zhao Wei), старший науковий співробітник даного проекту, повідомив, що нова аеродинамічна труба повинна бути введена в експлуатацію до 2020 року. А її основним завданням стане випробування гіперзвукових систем озброєння, які інтенсивно розробляються в Китаї в даний час.
Зазначимо, що найпотужнішою і швидкісною аеродинамічною трубою на сьогоднішній день є американська споруда LENX-X, розташована в Буффало, штат Нью-Йорк. Ця труба працює на швидкостях до 10 кілометрів на секунду, що в 30 разів швидше швидкості звуку.
Для того, щоб розігнати повітря в трубі до таких надзвичайно високих швидкостей, в декількох трубах установки проводиться ретельно розрахована послідовність вибухів суміші кисню, водню та азоту. В результаті цього за долі секунди виділяється близько гігавата енергії. Ударні хвилі від вибухів, спрямовані через металеві тунелі у випробувальну камеру, будуть бити в модель або дослідний зразок літального апарату, розігріваючи його поверхню до температури близько 7 700 градусів Цельсію, майже на 50 відсотків вище температури поверхні Сонця.

Будівництво нової аеродинамічної труби виконується тими ж підрядниками, які свого часу побудували установку JF12 в Пекіні, яка являє собою ударний аеродинамічний тунель, здатний моделювати політ на швидкостях від 5 до 9 Махів на висотах від 20 до 50 кілометрів. Саме в цьому тунелі були проведені перші випробування гіперзвукового планера WU-14 (DF-ZF), який вже зробив сім успішних випробувальних польотів на швидкостях від 5 до 10 Махів.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: