У Швеції запускають автопілотовані електровантажівки T-Pod
10 Квітня , 2017
Koenigsegg і Qoros створили карбоновий електромобіль
10 Квітня , 2017

Adidas та Carbon почнуть масовий 3D-друк взуття (відео)

Adidas заявила про плани масового виробництва віддрукованих на 3D-принтері кросівок — це дозволить німецькій компанії швидше реагувати на зміни в моді і створювати індивідуальні продукти. Adidas вже дає клієнтам можливість обирати колір і малюнок замовленого онлайн взуття, але нові методи 3D-друку зроблять економічно виправданим взуття, що випускається дуже малими тиражами, обмеженими виданнями і навіть в точності, відповідно окремій людині за вагою і ходою.

Конкуренти Nike — Under Armour і New Balance — теж експериментують з 3D-друком, але досі використовували цей метод лише для створення прототипів, одиничних продуктів під спонсорованих спортсменів, а також, кількох дуже дорогих примірників новаторського взуття. Вся справа в тому, що традиційні методи 3D-друку повільні, дорогі і часто забезпечують більш низьку якість в порівнянні з традиційними матеріалами.

обувь изготавливается по технологии трехмерной печати

Але Adidas стверджує, що завдяки партнерству з молодою компанією Carbon з Кремнієвої долини зможе подолати багато із зазначених труднощів для виробництва індивідуальної підошви, здатної конкурувати з тими, що виробляються шляхом звичайного формування та виливання. Причому, швидкість та вартість дозволяють запустити масове виробництво. Глава Adidas за технологічним новаціям Герд Манц (Gerd Manz) під час презентації нових кросівок Futurecraft 4D заявив: «Це досягнення не тільки нашої компанії, але і всієї індустрії. Ми подолали ряд кордонів».

Кеды напечатанные на принтере Карбон

Carbon спонсорується такими ризиковими інвесторами, як Sequoia Capital і фонди компаній General Electric і Alphabet Google. Компанія розробляє методи 3D-друку із застосуванням твердіючої під впливом світла рідкої полімерної гуми. Adidas сподівається вже в цьому році продати 5 тисяч пар взуття Futurecraft 4D, а в наступному виробити 100 тисяч пар: останнє стане можливим після того, як Carbon скоротить час друку підошви з поточних півтори години до 20 хвилин.

Раніше малі тиражі виробництва були економічно невигідними: металеві форми для підошов більшості взуття повинні бути використані мінімум 10 тисяч разів, щоб себе окупити. Технологія ж Carbon дозволить Adidas випускати дрібні партії спеціалізованого взуття. Вартість кросівок з такими підошвами поки не називається, але перший час вона буде, зрозуміло, завищеною, поступово знижуючись по мірі адаптації і розвитку технології.

У минулому році Adidas продала кілька сотень пар бігового взуття з підошвами, створеними звичайним методом 3D-друку, за $333 — та взуття було відносно грубим і важким і вимагало 10 годин для друку.

Джерело: 3dnews.ru

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline