На Місяці виявлено шість веж прибульців
6 Квітня , 2017
Китай збирається запустити на орбіту 156 супутників для інтернету
6 Квітня , 2017

Японські дослідники створили крихітного робота-амебу

Робот – це щось, що робить контрольовані рухи. Все це вірно по відношенню до літальних апаратів, до складних крокуючих роботів і крихітних роботів, розміром в мікрометри, таких, як робот-амеба, створений дослідниками з університету Тохоку (Tohoku University), Японія. Це не самий маленький робот, створений людьми за весь час, але цей робот є одним із самих маленьких роботів, рухом якого можна керувати з досить високою точністю.
По суті, робот-амеба являє собою крихітний мішечок, виготовлений зі сполук-лепідів. Двигунами цього робота є молекули моторних білків, оболонка для цих білків і матеріал для об’еднання ланцюга, виготовлені із синтетичної ДНК. Коли тіло робота висвітлюється ультрафіолетовим світлом, моторні білки з’єднуються з оболонками з одного боку і з еластичними стінками цієї штучної клітини – з іншого, а подальше скорочення молекул білків призводить до виникнення механічного руху. Все це схоже на переміщення спального мішка шляхом поштовхів і натягування його частин зсередини.
Для виключення “молекулярного зчеплення” робот-амеба освітлюється світлом з іншою довжиною хвилі, форма робота при цьому повертається до його оригінальої форми і робот перестає рухатись. Послідовність світлових імпульсів різного типу призводить до того, що ця крихітна крапля починає обертатись і переміщатись подібно до того, як це робить жива амеба. Але, в даному випадку, все це відбувається під повним контролем з боку людини.
Робот-амеба #2
В даний час робот-амеба може почати рухатись або зупинитись за бажанням керуючої ним людини. На жаль, контролювати напрямок руху робота поки ще не вдається належним чином. Саме ця задача є тим, над чим будуть працювати вчені далі, а зроблено це буде шляхом використання замість сферичного корпусу робота, корпусу неправильної асиметричної форми. Більше того, для отримання більш упорядкованого руху вчені вдадуться до надання молекулам сполучної ДНК особливої форми.
Робот-амеба, крім описаних вище переваг і недоліків, володіє ще однією позитивною рисою. Він продовжив чудово працювати після того, як був заморожений, переправлений поштою інший дослідній групі і знову розморожений.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline