Smart Vision EQ Fortwo – безпілотний електромобіль майбутнього в уявленні Daimler
1 Вересня , 2017
Вантажний дрон Sky Hopper може стати лідером на ринку безпілотників (відео)
1 Вересня , 2017

4D квантове шифрування стало реальністю

Існуючі прототипи квантових систем зв’язку використовують найпростіший, бінарний код. Один фотон – один біт, 1 або 0, що достатньо просто реалізувати. Але це справжнє марнотратство, коли мова йде про передові наукомісткі системи. Ні, в одному фотоні можна вмістити мінімум удвічі більше інформації і вчені з Оттавського університету довели, що принцип 4D квантового шифрування працює.

Від 2D кодування 4D відрізняється тим, що одиничному фотону присвоюють дворозрядне значення. Це може бути 00, 01, 10 і 11 – усього чотири різних значення. Для передачі інформації використовуються уже звичні квантові стани фотону і те ж саме обладнання — просто змінюються алгоритми шифрування. Крім помітного приросту швидкості передачі даних це ще й обіцяє збільшення перешкодозахищеності ліній зв’язку.

Але теорія є теорія, а що на практиці? Канадські вчені піднялись на дахи двох будинків на відстані 300 м і помістили лабораторне обладнання в дерев’яні ящики для хоч якогось захисту від негоди. Внизу шуміло, виблискувало і випромінювало радіохвилі велике місто – ефір, м’яко кажучи, був засмічений суттєво. І ось в таких умовах система 4D квантового шифрування зуміла передати інформацію з рівнем втрат лише 11%, набагато нижче допустимого максимуму.

Після обробки даних, з урахуванням всіх методів корекції, 4D система показала пропускну здатність в 1,6 рази вище, ніж 2D. Наступним кроком стане перевірка роботи систем з трьома передавачами на відстань 5,6 км з використанням адаптивної оптики. А потім обладнання встановлять на дрон або вертоліт і спробують налагодити зв’язок з рухомим об’єктом. А потім… так далеко в Оттавському університеті ще не загадують, хоча і нескінченно раді перспективам, що відкриваються.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline