Waymo тестує свої гібридні безпілотники в зимових умовах
12 Квітня , 2017
Інтернет-магазин JD.com побудує в Китаї порти для дронов
13 Квітня , 2017

3D-жести можуть стати більш природним інтерфейсом смартфонів і годинників

Можливість взаємодії зі смартфонами і іншими мобільними девайсами за допомогою тривимірних жестів руками і пальцями,  суттєво наблизить цифровий світ до реальності за відчуттями. І новий проект  Університету Ліннеус допоможе в розробці інтерфейсу наступного покоління, що дозволяє використовувати для управління пристроєм звичні в реальності рухи.

Реальний світ тривимірний і характеризується шириною, довжиною і глибиною (висотою). Чому ж користувачам доводиться задовольнятись двовимірними жестами у взаємодії зі своїми мобільними девайсами?

Зрозуміло, сенсорні екрани істотно спростили роботу з девайсами. Але прийшли нові категорії пристроїв — смарт-годинники і шоломи віртуальної реальності, для взаємодії з якими явно не вистачає двовимірності нинішнього інтерфейсу взаємодії користувачів зі звичними тачскрінами своїх цифрових помічників.

Користувачі хотіли б, щоб дії можна було виконувати і рухом руки над девайсом, і навколо нього. Саме це і прагнуть реалізувати вчені в рамках нового проекту Real-Time 3D Gesture Analysis for Natural Interaction with Smart Devices, завданням якого, як і випливає з його назви, є забезпечення природньої взаємодії з розумними девайсами в режимі реального часу за допомогою тривимірних жестів. Цей проект є черговим значним кроком у напрямку розробки інтерфейсної технології.

Метою даного проекту є те, щоб відчуття користувача при взаємодії з цифровими пристроями стали більш природними і об’єкт віртуального світу можна було б, наприклад, брати і обертати, пояснює менеджер проекту з Університету Ліннеус Шахроуз Юсефи (Shahrouz Yousefi).

Застосувань для технології, що розробляється багато, і вони різні — віртуальна (VR) і доповнена (AR) реальності, медицина, робототехніка, електронні навчальні технології, 3D-ігри та багато чого іншого.

Для того щоб з’явилась можливість аналізу рухів рук і пальців в реальному часі, зрозуміло, потрібна і висока потужність і висока інтелектуальність системи, яка для цього призначена. Вона включає в себе великі об’єми даних і розширені методи аналізу, особливо коли системі необхідно відстежувати одночасно рухи кількох рук.

Основна складність поставленої задачі полягає в розробці та практичній реалізації нових підходів до аналізу великих об’ємів даних (Big Data) по жестах і рухах. Друге і не менш складне завдання полягає в тому, щоб інтегрувати ці нові рішення з існуючими технологіями комп’ютерного «зору» і розпізнавання.

За матеріалами sciencedaily.com

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline