М’який робот самостійно ремонтується в теплі
20 Серпня , 2017
Вчені створили перші арктичні “нанорукавички” для армії США
21 Серпня , 2017

3D-принтер стартапу Made in Space надрукував антирадіаційні щитки на борту МКС

Вже досить давно в американському сегменті МКС успішно функціонує «надувний» модуль BEAM. На ньому працюють спеціальні датчики, які моніторять навколишнє середовище і збирають дані про космічному випромінюванні. Щоб вивчити його вплив, датчики було вирішено обладнати спеціальними протирадіаційними екранами. Тут-то і знадобився 3D-принтер, виготовлений стартапом Made in Space, і призначений для друку тривимірних об’єктів в невагомості.

Результатом роботи стали щитки, роздруковані космонавтами прямо на борту МКС. Товщина виробів становить від одного до десяти міліметрів. Різниця обумовлена тим, що космонавти хочуть дослідити вплив радіації на датчики з різним ступенем захисту.

За словами глави стартпу Made in Space, друк предметів в космосі дозволить забезпечити екіпажі МКС багатьма необхідними речами прямо на місці — так вони зможуть заощадити час і більш плідно виконувати свої завдання.

Зараз космічна радіація дуже небезпечна для організму людини, тому на BEAM з недавніх пір проводять різні експерименти, мета деяких з них — вивчення впливу радіації на організм космонавтів. Цінна інформація, зібрана в ході цих досліджень, зможе стати в нагоді в майбутньому, коли людей, нарешті, відправлять на Марс або навколомісячну орбіту.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline