Працівники Ford почали тестувати екзоскелети
12 Листопада , 2017
Гігантські роботи зійшлися в битві на гігантських ножах
12 Листопада , 2017

3D принтер для друку їжі виготовить будь-яку страву з наноцелюлози (відео)

Дослідники з Єврейського університету в Єрусалимі розробили технологію тривимірного друку для харчових продуктів, здатну створювати найрізноманітніші страви з наноцелюлози – волокна природного походження, яке не містить калорій.

На даному етапі новий харчовий 3D-принтер друкує тільки тістом, але вчені кажуть, що у їх рішення є широкий спектр можливостей виробництва різних продуктів за допомогою гастрономічних добавок.

Авторами оригінальної технології є співробітники факультету сільського господарства, продовольства та навколишнього середовища ім. Роберта Х. Сміта професор Одед Шосейов і Ідо Браславський, які також розвивають Yissum Research Development Company – університетську компанію з виробництва харчових продуктів методом 3D-друку.

В якості вихідного матеріалу для друку дослідники вибрали наноцелюлозу – натуральний продукт, який легко перетравлюється ензимами в кишечнику людини.

Замість того, щоб змотати цей їстівний матеріал в рулон, подібно до того, як змотується в котушки пластикова нитка, ізраїльські вчені будуть пакувати його в спеціальні картриджі разом з вуглеводами, білками, жиром, антиоксидантами і вітамінами.

У процесі створення кожної страви 3D-принтер буде обробляти вміст картриджів за допомогою інфрачервоного лазера, нагріваючи і надаючи задану форму продуктам харчування у відповідності з інструкціями програми.

Наноцелюлоза служить для зв’язування інгредієнтів, в той час як ІЧ опромінення може надати «друкованій» їжі вид запеченої, смаженої або навіть приготовленої на відкритому вогні. На думку дослідників, це дозволить створювати синтетичні продукти, які практично не відрізняються від традиційних страв.

Нова технологія створення 3D-друкованої їжі, вважають вчені, може особливо стати в нагоді прихильникам різних дієт, у тому числі вегетаріанських, а також діабетикам, спортсменам і всім тим людям, які уважно стежать за своїм харчуванням.

Автори розробки запатентували свою технологію і ведуть переговори про можливість її комерціалізації. Якщо їхні плани здійсняться, то харчової принтер можна буде побачити в ресторанах і навіть на домашніх кухнях протягом п’яти найближчих років.

 

Джерело: 3ders.org

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline