Очі омарів стали прототипом астрономічного інструменту, призначеного для точної локалізації джерел гравітаційних хвиль
23 Листопада , 2017
Tesla встановила найбільше літій-іонне сховище енергії потужністю 100 МВт
24 Листопада , 2017

3D-друковані підвісні капсули для бездомних Нью-Йорку

Креативне агентство Framlab представило новий тип споруд паразитної архітектури для розміщення бездомних в Нью-Йорку. Концепція отримала назву Homed і являє собою тимчасове житло, що складається з роздрукованих на 3D-принтері гексагональних капсул, які використовують подобу будівельних лісів для кріплення до стін висотних будівель з відсутніми вікнами. Модульні житла можуть легко переналаштовуватись для різних цілей і транспортуватися з однієї локації в іншу.

Дешевое жилье из подвесных пластиковых кабин

Згідно з даними американської Коаліції на підтримку бездомних (Coalition for the Homeless), кожен день в нью-йоркських притулках ночують понад 61 000 людей і до цієї цифри можна додати тисячі неврахованих волоцюг, які сплять просто на вулицях, в метро та інших громадських місцях міста. Практично всі великі міста відчувають дефіцит вільної землі під забудову, а орендна плата за квартири знаходиться на рекордному рівні. В результаті все більше і більше людей не можуть дозволити собі навіть елементарне житло.

Framlab пропонує вирішити проблему за допомогою використання так званих «вертикальних майданчиків», які поки ніяк не задіяні в міській інфраструктурі. Для цього можуть застосовуватись шестикутні модульні капсули, які, у поєднанні з такими доступними елементами, як будівельні ліса, забезпечать створення другого «житлового» шару поверх порожніх стін. У підсумку це дозволить сформувати масиви підвішених мініатюрних притулків – своєрідних мікрорайонів для найменш щасливих городян.

Жилая кабина для подвешивания на стене

На думку компанії, використання будівельних підмостків в якості основної структури для системи забезпечує ряд переваг, в переліку яких – швидкий монтаж, можливість надбудови, розширення та, при необхідності, демонтаж. Також масиви капсул зможуть легко переміщатись і реконструюватись у відповідності зі змінами в міській архітектурі.

Футуристичный город

Житлова кабіна Homed складається із збірного зовнішнього алюмінієвого каркасу з досить надійним захистом від суворих міських умов, всередині якого розміщені 3D-друковані полікарбонатні модулі. Таке рішення надає можливість для інтер’єру підтримувати будь-які просторові, функціональні і стилістичні переваги, які може мати резидент. Кожна капсула обладнана інтелектуальним склом PMMA, яке забезпечує задану ступінь прозорості.

жилье для бродяг

3D-печатное жилье

«Підвісна кімната» спроектована для цілорічного застосування. В той час, як зовнішня частина виготовлена з металу, внутрішній простір оброблений дерев’яним ламінатом. Внутрішні модулі виготовлені методом тривимірного друку з відходів пластику і можуть виконувати функцію спальні, душу або просто приміщення для відпочинку.

3Д-печатный дом

Оскільки обладнання, освітлення, системи зберігання і меблі, як і безліч додаткових систем і сенсорів, можуть бути вбудовані в модуль, притулок може бути адаптований індивідуально для кожного жителя, задовольняючи його базові потреби.

Паразитные архитектурные сооружения

Framlab зазначає, що Homed не є єдиним рішенням у ситуації, що склалась. Швидше, він покликаний стати додатковим інструментом, який зробить свій внесок у загальну справу. Масштаб і складність проблеми вимагають роботи на широкому рівні суспільного і державного регулювання. Але важливо, щоб дизайнерське співтовариство залишалось активною частиною цього процесу.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: