BMW відкриє центр з вивчення акумуляторних елементів за $237 млн
8 Грудня , 2017
Китай продемонстрував роботу лазерної гармати
8 Грудня , 2017

3D-друк “Живим чорнилом” дозволить побудувати індивідуальні біохімічні заводи

Команда дослідників винайшла спеціальну біосполуку, яка за допомогою 3D-принтера дозволяє друкувати біохімічно активні структури зі справжніх мікроорганізмів.

Від піци і пластику до пакетів з кров’ю — можливості 3D-друку продовжують радувати і вражати нас рік від року. Дослідники ETH під керівництвом професора Андре Стурта вирішили зробити свій внесок в цю галузь і створили спеціальну технологію, яка дозволяє здійснювати друк живими матеріалами. Спеціально розроблена для цих цілей речовина — свого роду чорнило, наповнене бактеріями. Принтер, обладнаний подібним апгрейдом, може друкувати живі, біохімічно активні зразки для найрізноманітніших цілей, які будуть розрізнятися в залежності від типу і кількості використовуваних мікроорганізмів. Результати своєї роботи вчені опублікували в журналі Science Advances.

Живе чорнило

Чорнило являє собою біологічно сумісний гідрогель, який забезпечує цілісність структури бактерій (у даній роботі використовувалися Pseudomonas putіda і Acetobacter xylinum, але цими видами все не обмежується). Така комбінація не тільки дозволяє зберігати вологу, необхідну для життєдіяльності мікроорганізмів, але й неймовірно стабільна — що і дозволяє використовувати речовину для тривимірного друку. Одним з потенційних побічних застосувань цієї речовини є, наприклад, використання його в якості засобу для обробки опіків.

При роботі з принтером команда використовувала 4 типи чорнила, і кожен містив особливий тип мікробів. Мануель Шаффнер, один зі співавторів дослідження, пояснив, що «чорнило повинне володіти в’язкістю зубної пасти і консистенцію крему рук від Nivea». В даний час дослідники працюють над тим, щоб перетворити свій винахід в технологію, придатну для комерційного використання.

Перспективи 3D-друку

Роботи попереду багато: після того, як 3D-принтери вирішать питання зі швидкістю і масштабом друку (обидва цих показника в даний час залишають бажати кращого), біологічні структури можна буде використовувати повсюдно, від медицини до біотехнологічних досліджень. Не залишиться осторонь і промисловість: за допомогою 3D-друку можна буде виготовляти фільтри для тестування води на токсини або, наприклад, для очищення нафти від домішок.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: