Першу в світі гонку літаючих спідерів планують провести в 2020 році
29 Грудня , 2017
Найбільший у світі китайський літак-амфібія AG600 здійснив перший політ
29 Грудня , 2017

3D-друк за допомогою лазерних голограм суттєво прискорить друк

Адитивне виробництво, більш відоме як 3D друк, сьогодні дозволяє вченим і інженерам без особливих зусиль створювати конструкції і конфігурації, зробити які раніше було вкрай складно. Але навіть зараз почергове накладання шарів у ході побудови тривимірного предмета займає години, а іноді і цілу добу.

Дослідники з Ліверморської національної лабораторії (LLNL) разом зі своїми колегами з Рочестерського університету зуміли винайти набагато швидший спосіб створення складних 3D-моделей. Лазери будуть створювати тривимірні зображення типу голограм, що відображаються у світлочутливому розчині на основі гумових сполук. В результаті можуть бути швидко пропечатані решітки, з’єднання, кріпильні елементи та їх грані під різними кутами. З’явилась можливість створення протягом декількох секунд складних, оригінально вигнутих деталей. Новий спосіб отримав назву «волюметричного» (об’ємного) 3D-друку і був описаний в грудневому номері видання Science Advances.

«Той факт, що ми можемо сьогодні робити повноцінні тривимірні деталі за один крок, говорить про серйозний прогрес в адитивних технологіях», – сказав дослідник LLNL Максим Шустев, автор публікації.

Говорячи про механізм роботи нового пристрою, Шустев звернув увагу на три перекриваючих один одного лазерних променя, які в різних напрямках визначають геометрію майбутнього виробу. У місцях перетину променів інтенсивність лазерного світла настільки велика, що достатньо 10 секунд для вулканізації, затвердіння матеріалу. Залишки розчину викачуються і залишається повністю готовий тривимірний предмет.

Такий спосіб друку виробів у багато разів швидший, ніж використання будь-яких інших існуючих методів. Через невисоку вартість, гнучкість налаштувань, швидкість та багатогранність геометрії роботи нового обладнання, на думку дослідників, можна вважати відкритим новий напрямок в індустрії швидкісного 3D друку.

У той час як традиційний 3D друк має деякі складнощі, пов’язані з провисанням підвішених елементів готових виробів, за словами Максима Шустева, при об’ємному друці ніякі підтримуючі пристрої не потрібні. Дотримуватись старої технології друку значить відмовитись від якісної побудови поперечок і направляючих. «Сподіваюсь наша робота надихне інших дослідників знайти інші способи виготовлення подібних предметів, використовуючи вже інші матеріали. Це могло б означати зсув цілої парадигми у виробництві», – додав Шустев.

При використанні потужніших джерел світла об’ємний друк може здійснюватись ще швидше. Також за словами вчених, у такому процесі можна використовувати надм’які матеріали такі, як гідрогелі.

Однак і тут все ще є межі. Для створення виключно складних структур потрібно багато перетинаючихся лазерних променів. Поки це важко реалізувати, але дослідники сподіваються вирішити цю задачу.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: