Tesla Model X пройшла всі краш-тести на відмінно
20 Червня , 2017
В Швеції відкрився музей невдалих гаджетів
20 Червня , 2017

3D-друк дозволить повністю відновлювати зуби за рахунок регенерації судин

Група вчених з Орегонського науково-медичного університету (США) продемонструвала новий метод лікування кореневих каналів за допомогою надрукованих на 3D-принтері кровоносних судин. Цей інноваційний процес знижує ризик руйнування зубів, допомагає повністю відновити їх функції і обіцяє революцію в стоматології.

Терапія кореневих каналів — трудомістка процедура, під час якої видаляється інфікована пульпа і найближчі нервові закінчення, чиститься канал, заповнюється гутаперчею і пломбується. Однак, це позбавляє зуб природного захисного механізму і з часом такі зуби можуть почати швидко руйнуватись.

Завдяки дослідженням американських учених під керівництвом професора Луїса Бертасоні незабаром у стоматологів можуть з’явитись більш ефективні методи лікування каналів, засновані на 3D-біодруці штучної мережі судин, ідентичних справжнім.

Наукова робота дослідників опублікована в журналі Scientific Reports. Документ детально описує, як штучні тривимірні друковані кровоносні судини, покращують результати операції кореневого каналу. Цей процес заснований на попередніх дослідженнях, проведених Бертасоні і партнерами, які знайшли спосіб біодруку штучних судинних мереж, що практично повністю імітували природну систему кровообігу організму.

биопечать человеческих зубов

Вчені пропонують наступну технологію: спочатку хворий зуб обробляється традиційним способом, а потім всередину каналу вставляється тонке полімерне волокно діаметром 500 мікрометрів (0,5 мм), створене за допомогою спеціально розробленої вченими технології 3D-друку з агарози. Порожнечі заповнюються гідрогелем, що містить клітини пульпи. Волокно потім витягується, і виходять мікроканали вздовж всієї довжини зуба, в які вводяться ендотеліальні клітини. Приблизно через 7 днів після цього всередині зуба починають формуватися штучні судини. Іншими словами, запускається процес регенерації зуба.

«Цей результат доводить, що створення штучних кровоносних судин може стати вкрай ефективною стратегією повної регенерації функцій зубів, — говорить Бертасоні. — Ми переконані, що це відкриття змінить стоматологію».

Британські учені також шукають спосіб відновлення зубів без використання пломб. Їх метод стимулює стовбурові клітини в пульпі зуба виробляти більше дентину, захисної плівки, що заповнює порожнини і оберігає зуби від пошкоджень.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: