NASA вперше в історії використовує ракету SpaceX повторно
2 Грудня , 2017
General Motors планує запустити сервіс роботаксі в 2019 році
2 Грудня , 2017

3D-біопринтер Bio-architect X для масового виробництва тканин людини

Китайські вчені розробили 3D-біопринтер, здатний друкувати тканини людини. За допомогою новітньої розробки планується налагодити масове виробництво шкіри, хрящової тканини та тканин печінки.

«Масове виробництво медичних матеріалів, висока якість і безпека надрукованої продукції — це те, що потрібно для клінічного застосування технології 3D-біопринтингу», — цитує «Сіньхуа» Сюя Міньєня, голову правління компанії Regenovo, відповідальної за розробку апарату.

Зараз технологія тривимірного друку тканин не дуже поширена, а наявні на ринку біопринтери занадто громіздкі, працюють дуже повільно і, як правило, здатні друкувати якийсь один вид тканин. Крім того, майже всі вони проходять етап початкових випробувань і поки не можуть виробляти якісну продукцію, що відповідає всім стандартам.

Габарити нового пристрою становлять 1,6 x 1,0 x 1,9 метра, він обладнаний різними соплами, які дозволяють швидко і якісно виготовляти різну тканину з наявних біоматеріалів до визначеного терміну. Завдяки модульній конструкції, принтер здатний підтримувати різну температуру і дотримуватись інших умов у кожному окремому відсіку, підтримуючи життєздатність різного виду клітин. Якість вироблених клітин контролює спеціальний сканер, встановлений всередині принтера.

Зараз апарат проходить доклінічні випробування, тому до клінічного застосування органи, надруковані за його допомогою, будуть готові не відразу. Проте застосовувати його за прямим призначенням збираються вже досить скоро.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: