Доповнена реальність Virtuali-Tee дозволить заглянути всередину власного тіла
24 Жовтня , 2017
В Google Maps тепер можна відвідати планети Сонячної системи
24 Жовтня , 2017

До 2020 року американські танки «Абрамс» отримають систему активного захисту

До 2020 року Армія США планує розгорнути в Європі бригаду з 80-ти танків M1 Abrams, повністю укомплектованих системою активного захисту «The Trophy». Вона родом з Ізраїлю – повністю автоматизований засіб перехоплення всього, що противник може вистрілити в танк. Її мета – знищення об’єкту загрози, а не запобігання враження танка.

Конструктивно The Trophy є комбінацією радіолокаційного датчика і вибухового пристрою в одній плоскій навісний панелі. Сенсори визначають факт наближення загрози, відстань і траєкторію польоту, потім назустріч вистрілюється порція дробі великого калібру.  Ракета або інший снаряд буде знищений при зіткненні. Нічого принципового нового, крім застосування такої системи саме на «Абрамсах».

Зі слів полковника Глена Діна, керівника цього проекту, він 48 разів намагався знищити дослідний «Абрамс» з новим захистом за допомогою штатних засобів, але зазнав фіаско. The Trophy прикриває машину з усіх боків, включаючи верхню півсферу – особливий наголос зроблений на протидію авіації. І ця система «розумна», так як не просто кидається дроб’ю по вектору, а обирає точку враження, мінімізуючи шкоду для танка і сусідніх дружніх сил.

Корисність новинки можна виміряти альтернативним способом: це 800 кг додаткової ваги. Не так вже й багато для M1 Abrams, який в поточній модифікації перевалює за 70 тонн, і точно менше, ніж обвіс бронею зі збідненого урану. Вартість активного захисту теж не навантажить багатомільярдний військовий бюджет країни, –  лише $350 000 за кожен танк. Тому не виключено, що активна броня з’явиться і на БТР «Страйкер».

Абрамс

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: