Як виховати цілеспрямованість у … робота
22 Лютого , 2018
Лазерна система зарядить телефон через всю кімнату
22 Лютого , 2018

“10,000 Year Clock” – механічний годинник, який буде йти протягом 10 тисяч років

Джефф Безос (Jeff Bezos), засновник та керівник інтернет-компанії Amazon, дав свій дозвіл на початок монтажу унікального механічного годинника “10,000 Year Clock”, годинника, який буде “тІкати” тільки один раз на рік і робити це протягом 10 тисяч років. Даний проект був представлений ще в 2009 році і лише зараз елементи цієї споруди почали встановлюватись на призначеному для них місці.
Створення механізму, здатного працювати тривалий час, є технічно складним завданням, при вирішенні якого не можна покладатися на використання будь-якої електроніки, що має малий термін служби. Джерелом енергії годинника “10,000 Year Clock” будуть добові температурні коливання, різниця в температурі навколишнього середовища вдень і вночі. І енергії, закладеної в цих температурних коливаннях, буде достатньо для підтримки роботи годинника протягом дуже тривалого часу.
Синхронізація ходу годинника буде проводитися опівдні по положенню Сонця. І, незважаючи на те, що конструкція годинника розрахована на 10 тисяч років роботи, цей механізм не зможе обійтися без регулярного періодичного обслуговування, хоча кількість проведених людьми робіт буде мінімальною.
Як вже згадувалося вище, годинник “10,000 Year Clock” буде “тІкати” раз на рік, а їх стрілка буде переміщатись на одну поділку один раз на сто років. Поява зозулі цього годинника буде ще рідкіснішою подією, вона буде відбуватися один раз на тисячоліття.

Зазначимо, що в рамках проекту “10,000 Year Clock” в 2011 році було завершено прокладання вертикальної шахти, глибиною 150 метрів (500 футів). Після цього в шахті були встановлені гвинтові сходи, діаметром 3.8 метра, нижня частина яких є основою конструкції годинника “10,000 Year Clock”. І зараз у шахті вже встановлені практично всі основні компоненти майбутнього механізму.
Проект спочатку був задуманий в 1986 році Денні Хіллісом (Danny Hillis), інженером і фахівцем у сфері інформаційних технологій. У той час він носив назву “Clock of the Long Now” і дещо пізніше цей проект привернув увагу Джефа Безоса, в результаті чого на світ з’явився фонд The Long Now Foundation. Зазначимо, що споруда годинника “10,000 Year Clock” фінансується здебільшого Джеффом Безосом і ведеться на ділянці землі, що теж належить йому.
“Втілюючи в життя цей проект, я хочу продемонструвати, що нам під силу створення не тільки сьогочасних екстраординарних технологічних чудес” – розповідає Джефф Безос, – “Цей годинник покаже, що ми можемо створити щось, термін служби чого буде зіставимий з терміном існування людської цивілізації”.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: