Вертикальні ферми Local Roots в 600 разів продуктивніші звичайних ферм
30 Грудня , 2017
Постріл снайперської гвинтівки .50 калібру на 130,000 FPS
2 Січня , 2018

1000-кратне збільшення роздільної здатності датчиків дозволить автомобілям-роботам бачити крізь туман

Дослідницька група Camera Culture Массачусетського технологічного інституту представила нову технологію, засновану на вимірі часу польоту фотонів, яка забезпечує 1000-кратне збільшення роздільної здатності тривимірних датчиків типу LIDAR, що використовуються в автомобілях-роботах. Дана розробка здатна створити в буквальному сенсі революцію у сфері автомобілів-роботів і зробити їх набагато практичнішими. Крім збільшення роздільної здатності, нова технологія може забезпечити високоточне вимірювання відстаней в умовах туману, дощу та інших погодних неприємностей”, що є найістотнішою на сьогоднішній день перешкодою для подальшого вдосконалення автомобілів-роботів.

Існуючі LIDAR-системи на відстані до двох метрів забезпечують роздільну здатність вимірювання дальності на рівні одного сантиметра. Такої роздільної здатності цілком достатньо для забезпечення роботи систем автоматичного паркування і систем запобігання зіткнень. “Однак, при збільшенні дальності, роздільна здатність таких систем падає в експоненційній залежності” – розповідає Ашута Кадамбі (Achuta Kadambi), – “І при збільшенні дистанції до максимально безпечного рівня, роздільна здатність, яка спочатку дорівнювала одному сантиметру, може дорівнювати півтора метри. А ця помилка може призвести до трагедії”.
Система, розроблена фахівцями з Массачусетського технологічного інституту, на відстані до 2 метрів забезпечує роздільну здатність близько 3 мікрометрів. Під час випробувань цієї системи сигнал був надісланий через відрізок оптичного волокна довжиною 500 метрів, в який, через рівні інтервали, були вбудовані пасивні фільтри, моделюючі загасання сигналу при розповсюдженні в звичайному навколишньому середовищі, тобто на відкритому повітрі. І на 500-метровій дистанції, з урахуванням штучних перешкод і природного загасання сигналу, нова система забезпечила роздільну здатність 1 сантиметр.
У новій системі, як і в більшості інших подібних систем, для збільшення роздільної здатності використовується модуляція оптичного сигналу частотою на рівні декількох мегагерц і демодуляція сигналу за допомогою спеціального оптичного датчика. Для забезпечення збільшення роздільної здатності, в новій системі використана складна багатоступенева модуляція, що дозволяє закодувати в оптичному сигналі високочастотну складову, що забезпечує мікронних роздільну здатність.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: