Florence – найбільший астероїд, який зблизиться із Землею найближчим часом
25 Серпня , 2017
Програмований робот-павук HEXA
25 Серпня , 2017

100 діагнозів за 4,8 секунди: звичайні будні роботи медичного ШІ

Чим швидше лікар поставить діагноз – тим краще для пацієнта. Від швидкості і якості діагностики безпосередньо залежить призначене лікування і час одужання. Але навіть найкваліфікованіший діагност не зможе зрівнятись з китайським «медиком» під управлінням штучного інтелекту. Автоматизована система ставить діагнози і призначає лікування зі швидкістю до сотні діагнозів за час, що не перевищує п’яти секунд.

Письменники-фантасти, та й просто звичайні обивателі дуже часто висловлювали свої побоювання з приводу того, що машини будуть поступово «забирати» робочі місця у людей. Багато хто міг уявити, що це буде відбуватись на фабриках, заводах або в сфері обслуговування. А ось про те, що штучний інтелект вже сьогодні буде успішно «працювати» в якості медика, мало хто міг подумати.

Як повідомляє інформаційне агентство Сіньхуа, система ШІ одночасно оперує великими масивами даних про стан пацієнта і про різні патології. Система з ШІ аналізує симптоми, стан пацієнта, дані обстежень і результати аналізів, а потім робить висновок. Лікарю-людині потрібно лише підтвердити поставлений машиною діагноз.

Розробники системи з Китайського національного центру обчислень в Чанша Пен Шаоляна стверджують, що в системі містяться дані декількох десятків мільйонів історій хвороб. Зараз створена модель для діагностування 30 хвороб. Після ряду випробувань виявилось, що в 98% випадків поставлені комп’ютером діагнози вірні. При цьому людина, як відомо, теж помиляється. Згідно з даними вчених, точність винесених системою діагнозів на 20% вища, ніж при «стандартному» методі постановки діагнозу.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline