В Китаї розпочата 200-денна симуляція проживання на іншій планеті
17 Липня , 2017
Чи зможе штучний інтелект передбачити смерть?
17 Липня , 2017

10 приголомшливих речей, надрукованих на 3D-принтерах

3D-принтери — одна з найбільш вражаючих технологій останніх років.

На основі цифрової 3D-моделі вони здатні відтворити точну копію в реальному світі. Зараз вони занадто дорогі, щоб стояти в кожному будинку, проте в майбутньому, цілком ймовірно, що можливості друку призведуть до бурхливого обговорення легальності деяких “роздруківок” і 3D принтерів в цілому, а поки давайте глянемо на ті чудові речі, які на них друкують вже сьогодні.

Для друку на 3D-принтері використовуються різні матеріали — фотополімерні пластики, їжа, порошкоподібні метали і целюлоза, керамічні суміші — в залежності від моделі пристрою, його розміру та призначення. Для чохла до мобільного або колекційної фігурки буде цілком достатньо пластику, але для створення житлового будинку він явно не підійде.

Імплантати — одна з найбільш корисних речей, яку можна створити за допомогою 3D-друку. За допомогою комп’ютерної томограми лікар роздруковує точний імплантат лише за пару годин. 3D-принтери забезпечують пацієнтів робочими щелепами, вухами, протезами рук і ніг і навіть шматками черепа. Ненароджені діти. Сучасні ультразвукові технології вже дозволяють батькам побачити чітке зображення їх ще не народжених дітей, але 3D-друк це виводить на новий рівень. Зчитуючи дані з УЗД, 3D-принтер може відтворити модель дитини з високою точністю. Вогнепальну зброю. На відміну від імплантатів, це — сама спірна річ, яку може надрукувати 3D-принтер. Ряд компаній і ентузіастів вже змогли створити робочі моделі вогнепальної зброї, яка майже не поступається фабричним аналогам. При широкому поширенні 3D-принтерів хто завгодно зможе повторити цей досвід. Реактивні винищувачі. BAE Systems — велика британська компанія, що створює зброю — вже використала надруковані на 3D-принтері деталі, щоб зібрати реактивні винищувачі Tornado, що стоять на службі ВПС Великобританії. У BAE Systems вірять, що подібний підхід до виробництва дозволить їм зберегти мільйони доларів, так як друк деталей може проходити на будь-якій військовій базі, а не на фабриці. Їжа — досить очевидна річ для створення на 3D-принтері, і багато хто почали експериментувати в цій галузі. В основному їх використовують для друку солодощів, але є пристрій, який створює бургери. Створення їжі по цифровій моделі цілком може стати новим кроком в готуванні. Будинки. Для створення повноцінного житла потрібні по‑справжньому величезні 3D-принтери, на даний момент існуючі в дуже обмеженій кількості. 3D-друк не тільки багаторазово прискорює процес побудови, але і дозволяє надавати домівкам унікальні форми. 3D-принтери, роздруковані на 3D-принтерах — що може бути краще? Британські дослідники запустили проект RepRap, спрямований на створення ідеального самокопійованого пристрою, і навіть ранні моделі показали відмінні результати. Музичні інструменти — одні з найпопулярніших предметів для 3D-друку. В основному він використовується для створення різноманітних гітар. Користувачі можуть самостійно обрати розмір і форму інструменту, налаштувавши його під свої потреби. Шкіра і тканини. На даний момент група вчених намагається створити 3D-принтер, здатний відновлювати людську шкіру і тканини прямо на пошкоджених ділянках тіла. В майбутньому подібні пристрої, зможуть друкувати навіть внутрішні органи. Гоночні автомобілі. Група китайських студентів продемонструвала, що з деталей, надрукованих на 3D-принтері, цілком реально зібрати діючий гоночний болід. Машина успішно їздить і розганяється до 160 км/год

В сучасних реаліях, швидкий розвиток 3D друку призводить до того, що важко зпрогнозувати, в якій сфері використають 3D принтери наступного разу. Але немає сумнівів, що дана галузь буде розвиватись і вдосконалюватись.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline