Ціна електромобілів стане дешевшою машин з ДВЗ вже до 2025 – Bloomberg
29 Травня , 2017
Корейські вчені вчать роботів керувати живими істотами
29 Травня , 2017

10 футуристичних версій звичних місць

Архітектори, техногіганти, дорожні інженери, будівельники, технологи, торговці і багато інших працюють спільно, щоб представити свої футуристичні версії таких звичних нам місць, як церкви, пішохідні переходи, будинки, прийомні лікарів, гастрономи, готелі, поліцейські відділки, школи, електростанції і автосалони. В деяких випадках ці уявлення вже реалізовані. Цілком можливо, що й інші втіляться найближчому майбутньому. Наш світ трансформується за всіма напрямами через безліч факторів, включаючи технології, науку, соціальне планування, політику і бізнес всіма силами намагається збільшити прибуток. Чи чекає нас райський сад за поворотом? Можливо. Як він буде виглядати?

Церкви

В футуристичній церкві Faith Chapel Christian Center в Вайламі, штат Алабама, є боулінг з 12 доріжками, який є частиною складного санаторію з шести великих куполів під назвою The Bridge («Міст»). Парафіяни церкви відпочивають в центрі, користуючись баскетбольним майданчиком, фітнес-центром, стінкою для альпіністів, кафе, банкетним залом і ігровим майданчиком. Розважатися можна як членам громади, так і гостям.

Вівтар храму, що вміщує 3000 чоловік, знаходиться під шостим куполом церкви. Як і інші, цей купол був побудований в процесі напилення бетону на гігантські надувні кулі. Сама церква вартістю 15 мільйонів доларів була побудована виключно на пожертви прихожан.

Пішохідний перехід

Сінгапур випробовує новий механізм переводу пішоходів через дорогу. Світлодіодні (LED) смужки вздовж бордюрів загоряються, контролюючи пересування пішоходів. Зелений колір означає, що пішоходи можуть перетинати вулицю; червоний — потрібно чекати.

Між зеленим і червоним сигналами смужка блимає зеленим, попереджаючи пішоходів про те, що світло ось-ось зміниться. Світлодіодні вогні працюють в поєднанні з традиційними світлофорами.

Сінгапурське управління наземного транспорту випробовує смужки протягом шести місяців, 24 години на добу, щоб визначити, чи може їх використання знизити кількість фатальних пригод за участю пішоходів. Тестові смуги розташовані в тих районах міста, де спостерігається високий пішохідний потік.

Будинок

Футуристичні будинку будуть підлаштовувати освітлення під настрій жителів, виробляти електроенергію і рекомендувати мешканцям займатись фізичними вправами. Такі будинки можуть бути доступні вже через кілька років.

Вони стануть частиною архітектурної тенденції, яка прагне задовольнити різні стилі життя. Сьогодні покупців житла цікавлять будинки, які надають більше фінансових та особистих можливостей, ніж було в минулому. Відповідно, банки і будівельники повинні надавати нові послуги, як то «гнучкі плани поверховості, пересувні стіни, механічні стелі, роботизовані меблі».

Монітори будуть стежити за диханням і вправами жителів, нагадуючи їм виходити на прогулянку і робити зарядку. Будинки будуть обладнані «самодостатніми екосистемами» та системами утилізації відходів. Вони будуть переробляти воду для поливання, а меблі будуть мати кілька застосувань.

Суспільство змінюється. Визначення і склад сім’ї стають більш широкими, населення стає багатокультурним і старіє, все більше людей працюють з дому. Щоб задовольнити потреби цих мінливих демографічних характеристик, новий ринок житла стане більш гнучким і адаптованим.

Лікарські кабінети

Лікарські кабінети майбутнього повинні бути зовсім не схожими на ті, до яких ми звикли. Практично все має бути оцифровано і переведено на електроніку, а медицина буде попереджати, а не лікувати проблеми зі здоров’ям.

Перед відвідуванням пацієнт буде використовувати комп’ютерний додаток для планування візиту. Під час візиту пацієнт буде реєструватись, використовуючи вбудований в консоль планшет. Комп’ютер буде надавати список аналізів, тестів, обстежень і консультацій, які будуть проводити пацієнт і лікар.

Потім пацієнт буде ставати на ваги і торкатись двома пальцями до зчитувального пристрою. Сканер тіла буде автоматично виявляти і записувати життєві показники пацієнта. Дані будуть зберігатись в журналі, надаючи картину загального стану здоров’я пацієнта протягом обмеженого періоду часу. Пацієнт може отримати доступ до даних у будь-який час, завдяки додатку.

Продуктовий магазин

Магазини продуктів стають все більш технологічними з року в рік. Для розподілу ресурсів, таких як касири, мережа буде використовувати інфрачервоні камери для визначення температури тіла клієнтів та визначення кількості покупців у певний час доби. Використовуючи цю інформацію, менеджери зможуть краще розподіляти працівників, скорочуючи час очікування і підвищувати задоволеність клієнтів.

Цифрові цінники будуть оновлюватись автоматично, а самохідні візки для покупок будуть слідувати за клієнтами або навіть самі відводити покупців до місця розташування товарів. Клієнти зможуть використовувати додаток для смартфонів, щоб ділитись своїми списками покупок з візками і повідомляти їм про дієтичні обмеження. На касах у покупців буде можливість оплачувати продукти по сканеру відбитків пальців або використовувати додаток для смартфонів для сканування штрих-кодів своїх продуктів.

У Сеулі ціла продуктова мережа взагалі відмовилась від продуктів. Замість цього інтерактивні стіни показують фотографії продуктів харчування. Клієнти використовують свої смартфони для зйомки кодів, надрукованих на фотографіях, купуючи товари через смартфони. У той же день відбувається доставка.

Інша альтернатива, яка вивчається британською мережею, використовує тунель для переміщення покупок через 360-градусний лазерний сканер, який зчитує штрих-коди продуктів.

Готель

В Японії, біля Нагасакі, реєстратори готелю «Хен-на», покоївки і прибиральники — всі роботи. Роботизований персонал готелю на 72 номери зібраний компанією «Кокоро». Вони зустрічають гостей, переносять багаж і прибирають кімнати.

«Кокоро» зробила зовнішній вигляд і жести роботів, взявши за основу молодих японських леді. Ця механічна прислуга налаштовується на настрій і мову тіла гостей. Роботи можуть утримувати зоровий контакт, підморгувати і «дихати». Ще вони говорять на різних мовах: японська, китайська, корейська, англійська. Допомагають роботам декілька обслуговуючих техніків.

Поліцейський відділок

Футуристичні проекти столичного поліцейського відділку Лос-Анджелесу спрямовані на поліпшення і розвиток суспільних відносин. Замість бункера архітектори вирішили створити двоповерховаюу будівлю площею 2600 квадратних метрів. У будівлі буде невеликий парк і художня стіна.

Сам дизайн буде відкритим і привабливим. При всій повазі недоторканності приватного життя поліцейських і ув’язнених, ділянка буде обладнана прозорими і напівпрозорими скляними стінами, які пропускають сонячне світло і дозволяють жителями району оглядати внутрішню частину відділку.

Фізична прозорість повинна стати метафорою державної і політичної прозорості. Відділок буде підтримувати піше патрулювання замість звичних патрульних автомобілів. Сам по собі проект також буде заохочувати оперативне реагування офіцерів.

Інші архітектори припускають перетворення поліцейських ділянок у громадські центри, обладнані конференц-залами, безкоштовним Wi-Fi та комп’ютерними лабораторіями, доступними для громадськості. Зараз ця концепція проходить випробування в Чикаго і Нью-Йорку.

Школа

Ніл Селвін, професор університету Монаш, пророкує, що через десять років американські школи, які ми знаємо сьогодні, перестануть існувати. Не буде підручників, комп’ютерів, ноутбуків або письмових іспитів — як і учнів теж — і шкільних кабінетів. В бібліотеках не буде друкованих книг.

Замість цього книги будуть замінені цифровими варіантами, а смартфони, планшети та інша техніка замінить персональні комп’ютери та ноутбуки. Іспити будуть проводитись в онлайні, а Інтернет в значній мірі замінить навчальні заклади, оскільки віртуальні класи стануть нормою.

Певною мірою вчителі можуть бути замінені роботами, як це вже відбувається в Японії. Під час польових поїздок в ліс учні дізнаються про рослинність безпосередньо біля дерев, оскільки комунікатори студентів-практиків зв’язуються з мікрочіпами, вбудованими у флору.

Втім, можливо, років через 30 «старомодна шкільна освіта повернеться, коли школа перетвориться на оазис, щоб піти від епохи цифрових технологій, де можна буде сповільнитись і поговорити з людьми».

Заправні станції

Футурологи передбачають, що автономні, гібридні і електричні автомобілі будуть обслуговуватись пліч-о-пліч на заправних станціях. Самих заправників вже не буде. Клієнти будуть самостійно заправляти автомобілі газом або електрикою, оплачуючи їх через додаток або за допомогою кредитки. Якщо заправки хочуть пережити електромобілі і самокеровані автомобілі, їм доведеться поставити обладнання для підзарядки і дозаправки цього транспорту.

Втім, у АЗС є щонайменше п’ять років, щоб пристосуватись до мінливого автомобільному ринку. В даний час електромобілі складають близько 10% від загальної кількості автомобілів.

Автономним автомобілям теж доведеться подолати довгий шлях. Щоб АЗС зберегли за собою свої місця, їм доведеться перетворитись на станції СТО нових типів автомобілів.

Автосалони

Саймон Діксон, власник автосалону Hyundai, вважає, що покупка автомобіля в найближчому майбутньому буде зовсім несхожою на нинішню. Компанія відкрила перший цифровий автосалон в Стоуні, Англія.

Клієнти не торгуються з продавцями, тому що їх немає. Замість цього вони здійснюють свої транзакції за допомогою iPad, розміщених в демонстраційному залі. Якщо потрібна допомога людини, консультанти на місці. Але вони тільки консультують, а не продають.

Як щодо тест-драйвів? Клієнти можуть взяти машину покататись без допомоги продавця, тому що автомобілі оснащені пристроєм стеження. В дилерській мережі також доступний автосервіс. Клієнти залишають свої автомобілі для ремонту в районі торгового центру, і їх відвозять на ремонт за кілометр від нього.

Діксон припускає, що онлайн-покупки автомобілів стануть стандартними для майбутнього.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: