Вперше в світі Cazza роздрукує хмарочос на 3D-принтері
22 Березня , 2017
Alstom випустила інноваційний электробус Aptis
22 Березня , 2017

Японія і США працюють над створенням диспетчерської служби для дронів

Кількість дронів над нашими головами стрімко зросла за останні роки. Дрони фотографують, знімають відео, з їх допомогою доставляють посилки і проводять спортивні змагання. Сама ідея створення диспетчерської служби, яка контролює переміщення безпілотників у повітряному просторі, виникла досить давно. Але ніхто не наважувався взятись за втілення такого амбітного проекту в життя. Ніхто до сьогоднішнього дня. Японський інтернет-магазин Rakuten спільно зі стартапом AirMap із США приступили до розробки диспетчерської системи для дронів.

Основне завдання системи просте: необхідно відстежувати положення безпілотників у просторі і стежити за тим, щоб їх траєкторії не перетинались. Зрозуміло, говорячи про великі інтернет-магазини на кшталт Rakuten, стає зрозуміло, що їм без подібної системи просто ніяк не можна, зважаючи на величезну кількість товарів, які доставляються щодня. Японці планують доставляти вантажі покупцям протягом години після оформлення замовлення – завдання дуже амбіційне, але цілком здійсненне.

Якщо ви думаєте, що створювана система ніколи не вийде за межі Країни сонця. що сходить, то це не так. Розробники з AirMap погодились взятись за проект ще й тому, що в майбутньому планують стати єдиною диспетчерською службою для дронів на території США. Правда, перед цим необхідно буде отримати сертифікат Федерального управління цивільної авіації, без якого неможливо здійснювати управління будь-яким повітряним рухом. AirMap здатна контролювати польоти дронів на висоті, що не перевищує 152 метри, а вище вже починається зона відповідальності авіадиспетчерів. Майбутня диспетчерська система буде включати в себе докладні тривимірні карти міст, а також алгоритми розрахунку оптимальних траєкторій польотів з однієї точки в іншу.

За плечима у AirMap величезний досвід роботи з безпілотниками. Створені ними алгоритми на сьогоднішній день використовуються в 80% споживчих дронів, включаючи продукцію таких компаній, як DJI, 3D Robotics, Yuneec, Sensefly та інших. Крім того, в 130 аеропортах США використовується система D-NAS, також розроблена інженерами AirMap, яка попереджає авіадиспетчерів про небезпечно близькі прольоти дронів.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline