Американський стартап розробив 3D-принтер для друку піци
7 Березня , 2017
Вчені довели можливість створення комп’ютерів на основі ДНК
7 Березня , 2017

Що потрібно знати про план Ілона Маска відправити людей до Місяця

27 лютого Ілон Маск від імені своєї компанії SpaceX анонсував план відправити двох «звичайних громадян» в петлю навколо Місяця. Тут ми зібрали всю інформацію про майбутній захід, яка стала відома на поточний момент.

Хто?

Поки що ніхто, крім Ілона Маска і двох сісяцепрохідців, не знає, хто саме полетить до супутника Землі. SpaceX лише повідомила, що ці особи звернулися до компанії з проханням відправити їх на Місяць (тобто це не компанія їх завербувала), вони не пов’язані з Голлівудом і вони заплатять SpaceX кругленьку суму за подорож.

З часів «Аполлона-8», який вперше здійснив політ до Місяця в 1968 році, туди злітали всього 24 людини, з них 12 — ступили на поверхню. Всі вони були американцями і всі чоловіками. Якщо SpaceX відправить на Місяць жінку, це вже буде історична подія, так чи інакше.

Що цікаво — і лякаюче — Маск пообіцяв, що місія буде проводитися на автопілоті, без підготовленого астронавта або техніка на борту. Два пасажири будуть надані самі собі.

Як?

Пасажири вирушать на капсулі SpaceX Dragon 2, яку виведе в космос ракета Falcon Heavy.

70 метрів у висоту, 13 метрів в ширину і більше п’яти мільйонів фунтів тяги на зльоті — за заявою компанії, Falcon Heavy стане найпотужнішою операційної ракетою в світі, випереджаючи попередній рекорд в два рази.

Важливо зазначити, однак, що ракета поки ще навіть не пройшла випробування — вони заплановані на літо 2017 року.

Dragon 2 схожа на капсулу Dragon, яку SpaceX в даний час використовує для доставки вантажів на/з Міжнародної космічної станції (МКС). Місія компанії потребує ліцензії Федерального управління цивільної авіації.

Де?

Falcon Heavy злетить з Космічного центру ім. Кеннеді біля мису Канаверал у Флориді. Точніше, відправиться в космос з майданчика 39A, який використовувався в програмі «Аполон» в рамках місій на Місяць в кінці 60-х – початку 70-х років.

Можлива дистанція польоту складе 500 000-600 000 кілометрів в космос, в результаті чого люди опиняться далі від Землі, ніж будь-коли.

Коли?

SpaceX планує здійснити місію в кінці 2018 року. Але ці часові рамки надзвичайно амбітні. Як ми вже відзначили вище, Falcon Heavy ще навіть не пройшла випробування. Будь-яка непередбачена затримка відсуне місію на місяці, якщо не роки.

Аналогічним чином, на кінець цього року запланований перший політ пілотованої версії Dragon. В автоматичному режимі і без пасажирів на борту. У разі успішних випробувань, пілотований політ на МКС відбудеться у другому кварталі 2018 року.

Навіть якщо ці випробування будуть успішними у всіх відносинах, знадобиться ще час для підготовки ракети і капсули до місячної орбіти.

Скільки?

Хоча точні цифри поки не розкривалися, Маск назвав вартість «порівнянної» з відправкою астронавтів на Міжнародну космічну станцію. Ця сума нещодавно оцінювалася в 70 мільйонів доларів на людину і зросте до 81 мільйона доларів до 2018 року. Вартість різко зросла після того, як NASA відмовилося від власного флоту і тепер змушений укладати контракти з приватними компаніями і «Роскосмосом» для відправки людей і вантажів на МКС.

Навіщо?

У 2001 році американський мультимільйонер Денніс Тіто став першим у світі космічним туристом, придбавши поїздку на російському «Союзі» до МКС за 20 мільйонів доларів. З того часу, в космосі побували ще шість людей, тому що хотіли і могли.

Крім перевірки на міцність і можливість вийти за межі земної орбіти, місячна місія SpaceX може стати трампліном для майбутніх місій на Марс. Безпілотна місія Red Dragon на Марс теж буде використовувати ракети Falcon Heavy та капсулу Dragon 2.

Космічна гонка?

Кажуть, що оголошення SpaceX розв’яже приватні космічні перегони, налаштувавши приватні компанії проти NASA. Однак SpaceX заявляє, що NASA заохочує приватні місії, оскільки завдяки їм знижуються довгострокові витрати у вигляді урядових витрат і досягаються високі рівні надійності, що приносить користь як урядовим, так і приватним місіям. NASA також спонсорує розробку Dragon 2.

При цьому NASA також заявило, що буде шукати не-астронавтів, які вирушать на ракети Space Launch System та сполученої капсулі Orion. Якщо космічна гонка між урядовими та приватними організаціями дійсно буде розв’язана, у NASA є багаторічний досвід за плечима. У приватних компаній ж, в числі іншого, є перевага в тому, що вони не пов’язані політичними умовами.

Космічна гонка обіцяє нам одне напевне: що в найближчому майбутньому ми будемо літати не на Балі або Фіджі, а на Місяць або Марс.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: