Розроблена нова ефективна технологія перетворення вуглекислого газу в паливо під впливом світла
25 Березня , 2017
Фахівці Disney хочуть зробити VR-ігри максимально реалістичними
25 Березня , 2017

Стівен Хокінг зібрався в космос

Стівен Хокінг, один з найвідоміших у світі фізиків і космологів, заявив, що збирається в космос — і зробить це, завдяки групі Virgin (і дещиці сучасних технологій). Ще в 2015 році сер Річард Бренсон, засновник групи Virgin, сказав, що одного разу зможе вивести Хокінга до зірок. У заяві Він зазначив, що ця пропозиція була викликана великою повагою і захопленням, яке він відчуває до Хокінга:

«Професор Стівен Хокінг — один з тих людей, якими я захоплююсь більше всіх у світі, незаперечний геній, який відкрив нам очі на чудеса Всесвіту, при цьому, залишаючись доброю і чудовою людиною. Він — єдиний, кому я би дав безкоштовний квиток на Virgin Galactic, і він полетить з нами як Future Astronaut («майбутній астронавт»), якщо дозволить здоров’я.

У віці 75 років Хокінг буде не найстарішим астронавтом взагалі (ця честь належить Джону Гленну, який відправився в космос у віці 77 років), але буде першою людиною, яка відправиться в космос з аміотрофічним латеральним склерозом (ALS), також відомим як хвороба Лу Геріга. ALS — це моторно-нейронна хвороба, яка, зазвичай, призводить до смерті протягом п’яти років після початкового діагнозу. Вперше такий діагноз Хокінгу поставили, коли йому було 21, і він не очікував побачити свій 25-річний день народження.

Перемотаем вперед 50 років — і ось ми тут.

Подорож у космос, звичайно, це ризикована справа, особливо на тлі проблем зі здоров’ям. Але Хокінгу, схоже, все одно. Подорож Хокінга в космос також надасть науковцям можливість вивчити ефекти ALS під новим кутом, наприклад, як він виявляє себе в умовах мікрогравітації.

Обговорюючи очікувану подію, Хокінг розповів, що йому і в голову не приходило, що йому випаде така можливість, і що «негайно погодився». Він продовжив, зазначивши, що з великим нетерпінням очікує польоту, порівнюючи політ у космос з радістю народження трьох його дітей. «Троє моїх дітей принесли мені велику радість — і я можу сказати вам, що подорож в космос зробить мене щасливим».

Втім, Хокінгу не вперше бувати в умовах мікрогравітації.

Нова епоха польотів

SpaceShipTwo від Virgin — це багаторазовий крилатий космічний апарат, призначений для перевезення восьми чоловік (включаючи двох пілотів) в космос. В минулому році Хокінг представляв назву корабля SpaceShipTwo — VSS Unity. Під час чотирихвилинного відеозапису, Хокінг пояснив, що Unity «допоможе привнести нове значення в наше місце на Землі і нашу відповідальність за нього, допоможе нам зрозуміти наше місце і майбутнє в космосі — де, як я вважаю, воно в кінцевому рахунку на нас чекає».

У кінцевому рахунку Він давно виступає за комерційні космічні перельоти, і в зв’язку з цим не перестає говорити, що захоплюється роллю Virgin Galactic в демократизації космосу.

У недавньому інтерв’ю Він розповів про те, наскільки важлива об’єднуюча сила освоєння космосу, особливо, в сенсі об’єднання урядів зі всієї земної кулі і натхнення майбутніх поколінь.

І як говорив Алан Стерн, голова місії «Нових горизонтів» до Плутона, події, на зразок цієї, варто створювати з цілого ряду причин, але для нього, конкретно, їх дві: «Крім очевидного — що ми створюємо нове знання — ми створюємо велике суспільство. Ми робимо історію в певному сенсі. Люди будуть читати про це, не дні і тижні, а десятки і сотні років. Це знаменує наш час, те, до чого прагне наше суспільство, яке хоче стати чимось більшим».

Коротше кажучи, речі, в які ми інвестуємо (будь то спорт, війна або наука), прямо відображають цінності, якими ми володіємо, і суспільство, яке ми зараз будуємо. І, як видно з цього одкровення, Хокінг по-справжньому вірить в це, щоб відправитись туди, де ніхто ще не був — або принаймні були небагато.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline