Компанія Lockheed Martin почне поставки лазерної зброї для Армії США
25 Березня , 2017
Стівен Хокінг зібрався в космос
25 Березня , 2017

Розроблена нова ефективна технологія перетворення вуглекислого газу в паливо під впливом світла

Протягом багатьох років вчені-хіміки займаються пошуками каталізатора, що сприяє реакції перетворення атмосферного вуглекислого газу в метан, який є, сам по собі, одним з основних видів палива і сировиною для виробництва палива інших видів. І нещодавно вчені з університету Дюка (Duke University) знайшли ще один високоефективний каталізатор, крихітні наночастинки, виготовлені з родію, які сприяють згаданому вище хімічному перетворенню під дією ультрафіолетового світла.
На жаль, родій – один з найбільш рідкісних хімічних елементів на Землі. Однак, він відіграє досить важливу роль у нашому повсякденному житті, він широко використовується в різній вимірювальній техніці і виступає в якості каталізатора реакцій, що використовуються при виробництві лікарських препаратів, миючих засобів та іншої побутової хімії. Родій також, використовується в каталітичних конвертерах, які роблять вихлопні гази автомобілів менш небезпечними для навколишнього середовища.
Родиевые наночастицы
Спочатку вчені намагались використовувати для перетворення вуглекислого газу в метан високу температуру. Коли родієві наночастинки були нагріті до температури 300 градусів Цельсія, почали йти хімічні реакції, які дійсно виробляють метан. Однак, при цьому було вироблено і таку ж кількість чадного газу. Але після того, як наночастки були освітлені світлом потужної ультрафіолетової лампи, вихід метану збільшився до 100 відсотків, а вихід чадного газу – знизився до нуля, відповідно.
“Наше відкриття і подальше вивчення спостережуваних явищ зможе просунути наше розуміння тонкощів каталітичних процесів далеко вперед” – розповідає Джі Лью (Jie Liu), професор хімії, – “І після цього, ми зможемо використовувати фотокаталітичні реакції, які мають більшу ефективність і забезпечують більшу чистоту кінцевого продукту, ніж реакції, що йдуть при високій температурі”.
А зараз вчені працюють над пошуком способу, яким можна змусити хімічні реакції проходити під впливом природного сонячного світла. І в разі успіху даного заходу у людства може з’явитись ще один тип альтернативної енергетики.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline