24 Січня , 2018

Google створить у Франції наукову групу по дослідженню ШІ

Компанія Google оголосила, що збирається розвивати дослідження у сфері штучного інтелекту у Франції — зокрема, […]
19 Січня , 2018

Сервери на Linux і Windows вражає вірус-майнер

Фахівці з кібербезпеки з компаній Check Point, Ixia і Certego виявили, що понад 700 серверів Windows і Linux заражені шкідливим програмним забезпеченням RubyMiner, використовуваним для прихованого майнінгу кріптовалюти. Перші атаки були помічені ще минулого тижня, але масовий характер епідемія набула лише днями. Тим не менше експерти кібербезпеки впевнені, що хакери тільки почали розгортати свою масовану діяльність, а це означає, що в майбутньому може бути піддано атаці набагато більше серверів. Так як майнер працює на серверах під Windows і Linux, хакери використовують для визначення типу серверного програмного забезпечення утиліту p0f. Якщо ЗА старе, то зломщики запускають спеціальні експлоїти, які заражають сервер шкідливим майнером, добувним криптовалюту за рахунок чужих потужностей і без відома їх власників. Під Linux код експлоїта стирає всі завдання і ставить нову: щогодини з певного ресурсу на сервер закачується скрипт, який встановлює програмне забезпечення для майнінг. У д..
17 Січня , 2018

Нейромережі Alibaba і Microsoft склали тест на читання краще людей

Тести на швидкочитання і розуміння прочитаного стали здавати не тільки першокласники. Днями зі Стенфордським тестом на читання та розуміння тексту успішно впорався ІІ-алгоритм китайської компанії Alibaba, а днем пізніше його успіхи перевершила американська нейромережа від Microsoft, поставивши новий рекорд в читанні серед ІІ. Опитувальник, наданий двома програмами, складається з більш ніж ста тисяч питань, складених на основі сотень різних уривків зі статей у Wikipeda — деякі з них надруковані, частина записана в аудіоформаті. Випробуваний повинен уважно прочитати або прослухати, а потім дати відповіді на питання, складені по представленим матеріалам. Найкращий показник, якого вдалося досягти людині, становить 82,3 відсотка, але китайська нейромережа змогла побити рекорд з результатом у 82,4 відсотка. На наступний день ШІ з Редмонда зміг перевершити ці два рекорди, показавши 82,6 відсотка. Розробники Alibaba впевнені, що їх ІЇ можна буде застосовувати в різних областях — він відмін..
28 Грудня , 2017

У Львові узгодили будівництво інноваційного ІТ-парку

21 грудня, на сесії депутатів Львівської міської ради було прийнято рішення про затвердження ТзОВ «Девелопленд […]
28 Грудня , 2017

Створена система штучного інтелекту, що розраховує результати органічних хімічних реакцій

Дослідники компанії IBM розробили нову систему штучного інтелекту, основою якої є методи, що використовуються для перекладу тексту з однієї мови на іншу. Однак, ця програма розглядає атоми хімічних речовин, немов букви, а молекули - як окремих слів, і результатом її роботи є аж ніяк не переклад, а визначення кінцевих результатів найскладніших органічних хімічних реакцій, що, в свою чергу, може бути використано для прискорення розробки нових лікарських препаратів, наприклад. За останні 50 років вчені з усіх сил намагалися навчити комп'ютери всеет тонкощам "роботи" хімічних перетворень з метою отримання достовірних передбачень результатів органічних хімічних реакцій. Однак, органічні сполуки можуть бути настільки складні, що для моделювання їх хімічних властивостей та поведінки під час реакцій потрібні неприпустимо високі витрати обчислювальних ресурсів, у зворотному випадку отримані результати мають малу достовірність для того, щоб їм можна було довіряти на сто відсотків. Тому дослідник..
25 Грудня , 2017

Додаток Haven від Сноудена дозволить виявити зловмисника за допомогою смартфону

Як відомо, сучасні цифрові технології мають дві крайності. З одного боку – це практично безмежний […]
24 Грудня , 2017

У Франції почали з’являтись кіоски віртуальної реальності, які переносять туристів в інші епохи

10 грудня біля історичного пам’ятника «Monument des Fraternisations» (Монумент братання) у Невіль-Сен-Вааст на півночі Франції […]
23 Грудня , 2017

NVIDIA має намір відмовитися від підтримки 32-бітних операційних систем

Схоже, виробників комп'ютерного «заліза» починає втомлювати метушня з 32 - і 64-бітними операційними системами. Необхідність розробляти софт для кожної з двох версій відволікає від інших, значно важливіших завдань і змушує витрачати дорогоцінний час розробників на не потрібні нікому 32-бітні версії програмного забезпечення. Так, на своєму офіційному сайті компаній NVIDIA повідомила, що в недалекому майбутньому відмовиться від підтримки 32-бітових операційних систем. На офіційному сайті сказано, що підтримку 32-бітних операційних систем виключать, починаючи з версії драйверів 390. Виробник відзначає, що нові версії драйверів не будуть працювати на 32-бітних ОС, тому закликає відмовитись від їх використання для коректної роботи обладнання. Зміни торкнуться Windows 7, Windows 8, 8.1 і Windows 10, Linux і FreeBSD, тому всім, хто використовує графічні рішення від NVIDIA, продовжуючи «сидіти» на 32-бітних системах, рекомендується перейти на 64-бітні ОС найближчим часом. Розробники відзна..
21 Грудня , 2017

Вчені навчили нейромережі прогнозувати корупцію

Дослідники з Вищої школи економіки (ВШЕ) і Університету Вальядоліду розробили нейронну мережу для моделювання і […]
19 Грудня , 2017

Boeing патентує систему захисту GPS-навігації на блокчейні

Один з найбільших світових виробників авіаційної, військової та космічної техніки, корпорація Boeing, повідомила про те, що запатентувала нову розробку, суть якої полягає в тому, щоб захистити приймачі GPS з допомогою блокчейна від несанкціонованого втручання. У супровідній записці до патенту, опублікованій на сайті Управління патентами і товарними знаками США, сказано, що розробка являє собою бортову систему для резервного копіювання та захисту від спуфінга. GPS-спуфінга дозволяє «заплутати» передавач шляхом подачі на нього помилкових сигналів. Він застосовується для того, щоб збити з шляху датчики, спотворивши дані про місцезнаходження тих чи інших об'єктів, чиї координати спочатку задані правильно. «В резервної копії буде зберігатися достовірна інформація, отримана від GPS, тому система буде відмовостійкою і буде застосовуватися на будь-яких типах транспортних засобів, у тому числі і безпілотних», — повідомляється в пояснювальній записці до патенту. Таким чином, застосувавши т..
12 Грудня , 2017

Програма AI AlphaGo Zero за кілька годин самонавчання стала кращою у грі в шахи, Го і Сьоґі

Програмою штучного інтелекту AlphaGo Zero, розробленої підрозділом DeepMind компанії Google, знадобилося всього чотири години часу гри самої з собою для того, щоб досягти рівня гри, що перевершує рівень гри в шахи будь-якої людини чи іншої комп'ютерної програми. У матчі з 100 ігор програма AlphaGo Zero здобула перемогу з рахунком 28:0 над програмою Stockfish, яка вже досить давно є світовим чемпіоном з шахів серед комп'ютерних програм. Процес навчання програми AlphaGo Zero завжди починається з нуля, у програму вводяться тільки базові правила самої гри. Після цього програма починає грати сама з собою, роблячи з початку самі випадкові ходи. Через нетривалий час програма починає накопичувати досвід і рівень її гри помітно підвищується. За 24 години такого самонавчання програма AlphaGo Zero придбала "надлюдський" рівень гри в шахи, Го і Сьоги (японські шахи), здобувши кожен раз переконливу перемогу над іншою програмою, має звання чемпіона світу серед комп'ютерних програм в даному вигляді. ..
6 Грудня , 2017

ШІ Google побудував власний ШІ, який перевершує аналоги розроблені людьми

AutoML — штучний інтелект, здатний створювати власний ШІ, — розробив систему комп’ютерного зору, яка, як […]
Inline
Inline