27 Січня , 2018

Нові сплави з пам’яттю форми можуть стати основою адаптивних крил літаків наступного покоління

Крила сучасних літаків пройшли довгий шлях від дерев'яних крил перших літаків до складних сучасних конструкцій. І, тим не менш, навіть найскладніші сучасні крила не можуть забезпечувати максимальну ефективність польоту в різних умовах через відсутність можливостей зміни їх форми в досить широких межах. Фахівці американського космічного агентства НАСА дивляться на сплави з пам'яттю форми, як на засіб для створення універсальних адаптуються крил, і в рамках програми Spanwise Adaptive Wing (SAW) вже був створений експериментальний літальний апарат з крилами, здатними змінювати форму без необхідності використання важких і громіздких гідравлічних систем. Якби крило літака могла бути більш "еластичним", його форма могла б бути змінена в широких межах для того, щоб найкращим чином відповідати поточним умовам польоту. Це далеко не нова ідея, На світі вже існує цілий ряд літаків і експериментальних літальних апаратів з так званої змінною геометрією крила. Однак, гідравлічні механізми та вузли, ..
26 Січня , 2018

Hyundai забезпечить робочих рюкзаками-екзоскелетами

Компанія Hyundai створила компактні екзоскелети, здатні на 30-40 відсотків знизити навантаження на спини людей, що виконують важку роботу. Вже в цьому році розроблені інженерами компанії екзоскелети надійдуть у розпорядження робітників одного з заводів Hyundai вже до кінця 2018 року. Згідно з проведеним у Hyundai дослідженнями, вже після обіду люди, чия робота пов'язана з великими навантаженнями, працюють на тридцять відсотків менш ефективно, ніж вранці. Зате їхні колеги, які носять на протязі всього робочого дня екзоскелети, що підтримують коліна і спину, навпаки, продовжують ефективно працювати і менше втомлюються. Екзоскелети допомагають знизити трудовитрати, підвищують продуктивність, а в перспективі можуть допомогти скоротити на фабриках і число робітників, чия діяльність пов'язана з важкою фізичною працею. Використання підтримуючих роборюкзаков знижує ймовірність отримання виробничих травм, що теж важливо. Hyundai займається розробкою екзоскелетів з 2010 року, а вже через рік-..
23 Січня , 2018

Американці успішно випробували систему об’єднання дронів в групи

Дрони для відпрацювання групової тактики. Агентство перспективних оборонних розробок (DARPA) США провело випробування нової технології, що дозволяє об'єднувати кілька безпілотних літальних апаратів в групи, а потім управляти цими групами. Фото: darpa.mil Як повідомляє Flightglobal, у випробуванні використовувалися безпілотників RQ-23 Tigershark. Проведені перевірки визнані успішними. Сьогодні різні розробники займаються створенням систем, що дозволяють об'єднувати безпілотні апарати в групи. Вважається, що це спростить управління безліччю апаратів одночасно, а також дозволить вирішувати досить складні завдання. Наприклад, лише один оператор з допомогою групи дронов зможе взяти під повний спостереження окрема будівля в місті. DARPA проводила випробування системи об'єднання безпілотників у групи, розробленої компаніями Lockheed Martin і Raytheon. Їх система являє собою обчислювальний блок з відкритою архітектурою, який можна встановити практично на будь-який тип безпілотників. Завд..
23 Січня , 2018

Автомобілісти США переходять на цифрові номерні знаки

У століття цифрових технологій людина прагне до того, щоб зробити максимально функціональними навіть такі прості речі, як автомобільні номерні знаки. Що може бути простіше, ніж металева панель з цифрами і літерами? Як можливо її покращити? Інженери і дизайнери компанії Reviver Auto запропонували своє бачення автомобільних номерів майбутнього, яке припало до душі уряду США. Вже в цьому році власники автомобілів з штатів Каліфорнія і Арізона отримають першу партію з 100 000 абсолютно нових цифрових номерів. Що ж у них незвичайного? Читайте в нашому матеріалі. Інноваційні номерні знаки отримали назву RPlate Pro і являють собою невеликий захищений від зовнішніх впливів і несприятливих погодних умов дисплей, який кріпиться до автомобіля точно так само, як звичайні номерні знаки. Дисплей цей можна підключити до Інтернету за допомогою офіційного браузера RConnect, після чого на нього можна виводити не тільки сам реєстраційний номер автомобіля, але і будь-яку іншу корисну інформацію. Поверхня..
22 Січня , 2018

Розроблений чіп, який дозволить пристроям IoT підключатись до блокчейну

Компанія Filament займається розробками для Інтернету речей з 2012 року. Серед інвесторів стартапу значаться Intel Capital, Samsung NEXt і багато інші компанії, завдяки яким розробники змогли залучити інвестиції на суму в 22 мільйони доларів. Нещодавно Filament представив новинку — мікрочіп для блокчейна, що дозволяє будь-якому промисловому пристрою взаємодіяти з різними технологіями розподіленого реєстру. Розроблений Blocklet чіп дозволяє записувати дані датчика прямо в блокчейн. Це можуть бути дані, необхідні для виконання контрактів і проведення транзакцій. На думку розробників, новий чіп зможе бути потенційно корисний у сфері електронної комерції і відкриє для підприємців потенціал Інтернету речей. Наприклад, датчик можна під'єднати до вантажного контейнера, після чого відправити його замовнику, а чіп по мірі надходження у певний пункт, буде зв'язуватися з власником або відправником, фіксуючи свій стан та місцеперебування в ланцюзі. Крім того, в майбутньому він зможе самостійно ..
22 Січня , 2018

Новий бетон затягує тріщини за допомогою особливого грибка

Як показує практика, тріщини в бетоні можна «залікувати», поки вони зовсім крихітні. Саме тому останнім […]
21 Січня , 2018

Створено перший у світі лазер, повністю виготовлений з кремнію

Інтегрована кремнієва фотоніка укладає в собі мікроелектронні, оптоелектронні вузли і компоненти, і така комбінація може забезпечити прориви в безлічі областей, включаючи комунікації, освітлення, технології відображення інформації і т. п. Але для того, щоб забезпечити повну інтеграцію кремнієвої фотоніки в структуру напівпровідникових чіпів потрібні лазери, виготовлені повністю з сумісних матеріалів, з кремнію, в ідеалі. Однак, оптичні властивості кремнію на порядок чи два гірше властивостей напівпровідників III-V групи, тож до останнього часу дослідникам доводилося йти на компроміси і створювати лазери з напівпровідникових матеріалів, що мають слабкий рівень сумісності з існуючими виробничими технологіями. Не так давно, група дослідників з Фуданьского університету, Китай, створила перший в світі повністю кремнієвий лазер, використавши для цього кремнієві нанокристали, які із-за своїх малих розмірів високими оптичними властивостями. З цих нанокристалів за допомогою спеціального методу ..
21 Січня , 2018

Китайський квантовий супутник передав дані на 7600 кілометрів

Китайський квантовий супутник був запущений на орбіту два роки тому. З тих пір він допоміг у проведенні цілого ряду експериментів, а минулого літа навіть зміг передати інформацію трьом наземних станцій, розташованих на відстані в тисячу кілометрів один від одного. Днями китайські фізики знову поставили рекорд, передавши дані по захищеному каналу між австрійським містом Грац і китайським Синлуном. Відстань між містами становить понад 7 тисяч кілометрів. Розробники пояснили, що мета експерименту — саме демонстрація працездатності цієї мережі. Тому вони все налаштували, а після того переслали інформацію спочатку в один, а потім в інший кінець. Це означає, що в недалекому майбутньому китайські фахівці зможуть конструювати і міжконтинентальну квантову мережу і використовувати її для передачі інформації. Це, за словами учасників експерименту з австрійського боку, відкриває нові можливості для розробки повноцінного квантового інтернету, створення якого вже не за горами. Завдяки феномену кв..
19 Січня , 2018

Нові електронні пристрої, атомристори, забезпечать роботу нейроморфних комп’ютерів на частотах близько 50 ГГц

У більшості сучасних комп'ютерів використовується динамічна пам'ять DRAM, яка забезпечує дуже високу швидкість роботи, однак, дані в такій пам'яті втрачаються безповоротно при відключенні живлення. Енергонезалежна пам'ять, використовується у флеш-картах і твердотільних дисках, здатна зберігати дані при відсутності живлення, але вона працює набагато повільніше динамічної пам'яті. Рішенням проблеми поєднання високої швидкості роботи та енергонезалежності є пристрою під назвою мемристори, які вже використовуються для створення нейроморфных процесорів і комп'ютерів, що працюють на принципах, повторюють принципи роботи головного мозку. І нещодавно, група, до якої увійшли вчені із США і Китаю, створила новий тип мемристоров з матеріалів умовно атомарної величини, які отримали відповідну назву - атомисторы. Атомистор складається з шару матеріалу виду перехідних дихалькогенидов, до яких відноситься дисульфід молібдену, молибденит, матеріал, що має величезні перспективи його використання в мікр..
19 Січня , 2018

Visa вбудовує відбиток пальця в свої платіжні системи

Всі ми вже давно звикли до біометричних сенсорам в наших девайсах, але при цьому, якщо нам потрібно зняти гроші з пластикової картки, ми досі користуємося не найбезпечнішим методом начебто ПІН-коду. Але компанія Visa вирішила змінити це і почала вбудовувати в свої картки сканер відбитка пальця. Варто зауважити, що вводити новий метод представники Visа вирішили не просто так. Було проведено масштабне опитування, в якому користувачі та обрали новий метод. Сам він полягає в тому, що всі, хто використовує карту Visa нового зразка, зможуть застосовувати звичну процедуру підтвердження особи з допомогою відбитка пальця. Сканер відбитку пальця активується в той момент, коли картку вставляють в термінал. Якщо користувач докладе палець, чіп звірить відбиток з архівними та дозволить або заборонить опрацювання транзакції. Крім цього, буде доступний і «традиційний» метод підтвердження за допомогою ПІН-коду. Система повністю автономна, так як відбиток зберігається лише на самій карті, а чіп при в..
18 Січня , 2018

Цегла з аерогелем перевершила по теплоізоляції звичайну у вісім разів

Навіщо вмонтовувати додатковий шар теплоізоляції на цегляній стіні, якщо можна інтегрувати її в сам матеріал? […]
16 Січня , 2018

Новітній десантний корабель ВМС США отримає лазерну зброю

Новітній десантний корабель ВМС США есмінець «Portland» буде обладнаний лазерною зброєю останнього покоління як раз […]
Inline
Inline