29 Жовтня , 2017

Любомир Романків – українець, який стоїть за комп’ютерною революцією, без якої Apple могло б і не бути

Майже 40 років тому український науковець Любомир Романків розробив революційну технологію і фактично започаткував еру […]
21 Серпня , 2017

Лозино-Лозинський Гліб Євгенович. «Хто сильний у космосі, той сильний і на Землі…»

Гліб Євгенович почав працювати в авіації як фахівець із двигунів, створив першу в країні форсажну […]
21 Травня , 2017

Ватикан запросив у гості провідних вчених, щоб обговорити з ними космологію

Час тече, і погляди людей змінюються разом з ним. Колись за розмови про космос і круглої форми Землі вас могли суворо покарати, але в наші дні проти наукових фактів йти стає все складніше. І це прекрасно розуміють офіційні особи Ватикану, особливо після того, як Римо-католицька церква визнала реальність Великого вибуху. Тепер перед священнослужителями стоїть непросте завдання: посилити взаємозв'язок релігії та науки. Саме тому у Ватикан були запрошені провідні науковці, що вивчають астрономію і еволюцію Всесвіту. Папа римський Франциск сподівається з допомогою світил світової науки спробувати зрозуміти суть Великого вибуху і розібратися в ряді питань, що його цікавлять. Астрофізики з усього світу зберуться у Ватиканської обсерваторії, щоб обговорити чорні діри, гравітаційні хвилі і просторово-часові особливості. Конференція триватиме рівно тиждень і стане першим кроком Католицької церкви до зближення зі світом науки. Нагадаємо вам, що ще в 2014 році папа Франциск заявив, що «Бог – не..
11 Травня , 2017

Перший в історії підручник фізики пішов з молотка за 790 000 доларів

Історичні книги про науці є бажаною здобиччю для багатьох колекціонерів. Аукціонери виставляють ці трактати за величезні гроші і найчастіше вони знаходять нових господарів, готових віддати сотні тисяч доларів за бажаний лот. Знаменитий підручник з фізики під назвою Discorsi e dimostrazioni matematiche, intorno due nuove scienze attenenti alla mecanica & i movimenti locali («Лекції та математичні демонстрації, що відносяться до двох нових наук») написав знаменитий італійський фізик, механік, астроном і математик Галілео Галілей в далекому 1638 році. Не дивно, що книгу аукціонери планували продати за шалені гроші. Підручник поєднує в собі 30 років наукових пошуків Галілея і представляє величезну цінність для науки. В ті роки вчений зазнавала всіляких переслідувань з боку римської інквізиції, за свою попередню книгу Dialogue Concerning the Two Chief World Systems («Діалог про дві системи світу»), заборонену до поширення в будь-якому вигляді. Вчений протягом декількох років шукав видавця,..
4 Квітня , 2017

Піонер віртуальної реальності Палмер Лакі залишає компанію Facebook

Невдачі продовжують переслідувати творців гарнітури віртуальної реальності Oculus Rift. Здавалося б, зовсім нещодавно закінчився судовий процес, підсумком якого став 500-мільйонний штраф, накладений на Facebook за порушення авторських прав та крадіжку технологій компанії Zenimax. Тепер же компанію Oculus покидає її засновник Палмер Лаки. Три роки тому компанія Facebook придбала Oculus за 2 мільярди доларів. Це відкривало перед творцями гарнітури Oculus Rift величезні можливості в плані розвитку і популяризації технології віртуальної реальності. Але у них постійно щось йшло не за планом. Першим серйозним ударом став судовий позов від Zenimax, юристи якої стверджували, що відомий програміст Джон Кармак, влаштувавшись в Oculus, прихопив з колишнього місця роботи цінні дані про VR-технологіях. Позов суд задовольнив лише частково і зобов'язав Facebook виплатити компенсацію в розмірі 500 мільйонів доларів. На цьому пригоди Oculus та її ключових співробітників не закінчилися. У минулому роц..
30 Березня , 2017

Яким би міг бути «новий голос» Стівена Хокінга?

Комп'ютерний голос Стівена Хокінга, можливо, не менш знаменитий, ніж геніальний розум його власника. Фізик-теоретик і космолог розповів, що використовує створену компанією Intel комп'ютерну систему ось вже протягом останніх двох десятиліть. Однак Він зазначає, що, здається, «дозрів для змін». На цій хвилі британська благодійна організація «Розрядка сміхом» («Comic Relief») створила для заходу «Red Nose Day» («День Червоного Носа») пародійне відео, на якому зображений Стівен Хокінг, нібито проводить кастинг серед голлівудських знаменитостей, пропонують використовувати саме їх голос в якості нового голоси для Хокінга. Наприклад, творець мюзиклу «Гамільтон» Лін-Мануель Міранда провів свою презентацію, зачитавши реп і заявивши, що його голос «найкрутіший», в той час як нинішній голос Хокінга звучить як голос «злого робота». Актор Ліам Нісон спробував загіпнотизувати Хокінга: «Слухайте мій голос. Він глибокий. Він сексуальний. У ньому містяться нотки... фізики». В «кастингу» також взя..
25 Березня , 2017

Стівен Хокінг зібрався в космос

Стівен Хокінг, один з найвідоміших у світі фізик і космолог, заявив, що збирається в космос — і зробить це, завдяки групі Virgin (і дещиці сучасних технологій). Ще в 2015 році сер Річард Бренсон, засновник групи Virgin, сказав, що одного разу зможе вивести Хокінга до зірок. У заяві Він зазначив, що цю пропозицію було викликано великою повагою і захопленням, яке він відчуває до Хокінгу: «Професор Стівен Хокінг — один з тих людей, якими я захоплююся більше всіх у світі, незаперечний геній, який відкрив нам очі на чудеса Всесвіту, при цьому залишаючись добрим і чудовим людиною. Він — єдиний, кому я б дав безкоштовний квиток на Virgin Galactic, і він полетить з нами як Future Astronaut («майбутній астронавт»), якщо здоров'я дозволить. У віці 75 років Хокінг буде не найстарішим астронавтом взагалі (ця честь належить Джону Гленну, який відправився в космос у віці 77 років), але буде першою людиною, який відправиться в космос з аміотрофічним латеральним склерозом (ALS), також відомим як хво..
20 Березня , 2017

Сікорський Ігор Іванович. Людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі

Хлопчик любив слухати розповіді мами про нескінченність Всесвіту, загадковість зірок, про таємниці морів і океанів, […]
21 Лютого , 2017

Білл Гейтс запропонував обкласти роботів спеціальним податком

В останні роки багато все частіше замислюються про те, що з-за активного впровадження роботів на провадження компаній десятки тисяч людей втрачають свої робочі місця. Що ж, в цих роздумах дійсно є сенс, адже власникам фабрик і заводів дійсно куди простіше працювати з роботами, ніж з людьми і профспілками. Роботи не втомлюються, не оголошують страйки, не вимагають відрахувань у пенсійні фонди і сплати податків. Хоча останнє цілком може змінитися, адже знаменитий підприємець Білл Гейтс запропонував ввести податок на роботів, щоб хоч якось компенсувати людям втрату робочих місць. Гейтс вважає, що обкласти податком роботів потрібно як можна швидше, інакше багатьох людей буде чекати незавидне майбутнє. У своєму інтерв'ю виданню Quartz «батько Windows» сказав: «Обкладення податком промислових роботів дозволить нам частково компенсувати людям втрату їх робочих місць у майбутньому. Виручені гроші можна буде використовувати, наприклад, для того, щоб навчити людей новим професіям, в яких робот..
17 Лютого , 2017

Tesla оплатить ремонт Model S, власник якого врятував життя непритомного водія VW Passat на німецькому автобані

Незвичайне ДТП сталося поблизу Мюнхена: Volkswagen Passat їхав по автобану маневруючи дивним чином і час від часу чіпляючи відбійник, коли ж до нього наблизилася Tesla Model S, її водій побачив, що чоловік за кермом «Пасату» був без свідомості... Власник електромобіля не розгубився. Перше, що зробив 41-річний водій Tesla, це викликав рятувальників за телефоном. Потім він зрізав кут траєкторії некерованого Volkswagen за допомогою свого автомобіля і притер його до відбійника в лівому ряду. Коли прибули рятувальники, вони констатували серцевий напад у водія Passat. Цей вчинок у підсумку врятував життя 47-річному водієві Volkswagen. А місцеві журналісти зазначили, що водій Tesla, хоч і німець, перш ніж врятувати людину вчинив діяння, яке зовсім не властиво представникам цієї нації — він їхав в лівому ряду, коли справа були вільні смуги для руху. Для німців це все одно, що вкрасти або пролити гарне пиво на землю. Читайте також: У Китаї парад електрокарів Tesla потрапив в Книгу рекорді..
Inline
Inline