13 Січня , 2018

Створений робот-імплантат, який стимулює ріст внутрішніх органів

Регенераторні можливості нашого організму, незважаючи на досить великі резерви, вельми і вельми обмежені, особливо якщо питання стосується відновлення внутрішніх органів після пошкодження. І експерти Бостонської педіатричній лікарні нещодавно представили имплантируемого медичного робота, який може стимулювати зростання пошкоджених структур, не заважаючи роботі і не викликаючи відторгнення організмом. В першу чергу роботизована медична система призначена для лікування атрезії стравоходу — це вроджене недорозвинення стравоходу з повною відсутністю фізіологічного просвіту і непрохідністю. На даний момент цю патологію можна вилікувати за допомогою реконструктивної хірургічної операції або ж особливим способом витягування (так звана процедура Фокера). Причому для останнього методу пацієнт повинен перебувати в медичній комі протягом 1-4 тижнів. Новий робот-імплант не тільки дозволяє пацієнтові перебувати у свідомості, але і не потребує особливо суворого постільного режиму. Він закріплюєтьс..
24 Грудня , 2017

У Сіднеї розробили керамічні імплантати, що зростаються з кістками

Фахівці університету Сіднея розробили нові кісткові імпланти, надруковані на 3D-принтері з кераміки. Завдяки ним кістки зростаються швидше, а згодом і самі імпланти обростають кістковою тканиною. Професор Хала Црейкат разом з колегами довго вивчала проблеми відновлення кінцівок після травм. Як відомо, серйозні переломи досить довго загоюються, так і в разі видужання повна працездатність кінцівки не гарантується — кістки можуть зростися неправильно. Досліджуючи різні матеріали, Хала Црейкат вирішила використовувати для створення керамічних протезів 3D-принтер. По-перше, імпланти в цьому випадку завжди під рукою, так і виготовити їх завжди можна швидко і саме скільки потрібно. Тепер з допомогою керамічних імплантатів, обростаючих кістковою тканиною, можна швидко відновити зламані кінцівки. Ще рік тому відсоток вдало відновилися кінцівок становив приблизно 25 відсотків, але рік потому Хала Црейкат змогла домогтися успіхів майже в 90% випадків. Зараз, після вживлення імплантів, навіть гі..
20 Грудня , 2017

Планується створення біологічного варіанту Інтернету Речей

Керівництво нещодавно організованою компанії Nano Global (Остін, Техас) планує створення і розгортання свого роду біологічної варіанти Інтернету Речей (Internet of Biological Things). Фахівці цієї компанії, спільно з фахівцями компанії ARM займаються розробкою лінії систем-на-чіпі (SoC), здатних виявляти, ідентифікувати та, можливо, контролювати мікроорганізми. І такими спеціалізованими чіпами можна буде встановлювати будь-які пристрої, смартфони, дитячі іграшки, медичні прилади і побутову техніку. Такий підхід дозволить буквально перетворити весь світ в одну величезну лабораторію, в якій будуть досліджуватися різні хвороби і випробовуватися нові лікарські препарати. Для цих цілей планується створення свого роду "цифрового ринку", за допомогою якого споживачі і дослідники зможуть купувати, продавати і збираються обмінюватися ними даними. Для виявлення та ідентифікації мікроорганізмів Nano компанія Global планує використовувати оптичні технології і системи штучного інтелекту, реалізован..
15 Грудня , 2017

Американські військові навчились керувати настроєм людей за допомогою нейрочіпів

Як пише журнал Nature, науково-дослідницьке агентство DARPA профінансувала розробку системи для автоматичного управління настроєм людини, яка в режимі реального часу проводить сканування мозкової активності і при необхідності усуває «небажані збої», які можуть викликати депресивні стани. Саме пристрій за своєю суттю не є чимось неймовірним. Воно являє собою чіп для глибокої стимуляції мозку. Подібні внутрішньочерепні нейроимпланты вже застосовують для лікування порушень рухової активності, відновлення втрачених функцій з-за інсульту і хвороби Паркінсона. Але будь-які спроби вплинути не на фізичну, а на емоційну складову раніше закінчувалися невдало. Новий вид нейроимплантов більшу частину часу знаходиться в «сплячому» режимі і включається лише по мірі необхідності, коли «настрій виходить за допустимі межі». В рамках підготовки експерти фіксували активність мозку і настрій піддослідних, щоб зіставити зміна активності мозку з погіршенням настрою. Потім дані були внесені в систему, яка ..
15 Грудня , 2017

Представлений біопринтер, що друкує клітини підшлункової залози для діабетиків

В даний час єдиним порятунком для пацієнтів, хворих на цукровий діабет, є регулярні ін'єкції інсуліну. Однак давно ведуться дослідження у сфері створення «нової підшлункової залози» для діабетиків. І нещодавно вчені з австралійського Університету Воллонгонг представили новий 3D-биопринтер, здатний буквально надрукувати пацієнтам нові клітини необхідного органу. Інноваційна система отримала назву PICT (Pancreatic Islet Cell Transplantation). При її використанні в 3D-принтері можна створити тривимірний каркас, населений острівковими клітинами, які відповідають за вироблення інсуліну. Такий метод дозволяє знизити ризик відторгнення донорської тканини при пересадці клітин підшлункової залози. Один з творців биопринтера, професор Гордон Уоллес Вже зараз можна пересадити людині донорську тканина для вироблення інсуліну, але ризик відторгнення в такому випадку буде вкрай високий. Биопринтер PICT дозволяє знизити цю ймовірність за рахунок включення в донорський матеріал клітин самого паціє..
14 Грудня , 2017

Ультразвуковий протез дозволить навіть зіграти на фортепіано

5 років тому Джеймсу Барнсу ампутували праву руку вище ліктя після важкої електротравми. Проте деякі […]
13 Грудня , 2017

KairoScope-E – перший в світі хірургічний ендоскоп, що забезпечує роздільну здатність 8К

Представники відносно молодої компанії Kairos з Токіо оголосили про розробку першого в світі хірургічного пристрою-ендоскопа під назвою KairoScope-E, який забезпечує роздільну здатність виробленої зйомки в 8К. Пристрій KairoScope-E призначене для використання в лапароскопії, коли хірургічне втручання проводиться через невеликий розріз в животі пацієнта. Висока роздільна здатність ендоскопа KairoScope-E, яка в 16 разів перевищує роздільну здатність інших найкращих зразків подібних пристроїв, дозволяє хірургам розглянути ті речі, які невидимі для неозброєного ока, кровоносні судини, приміром, і шви, товщина яких становить десяту частину від товщини людського волоса. Крім цього, ендоскоп KairoScope-E, не потребує наближення впритул до місця проведення операції, дає хірургу більшу свободу в діях і переміщеннях. Слід зазначити, що KairoScope-E є не першим медичним пристроєм з високою роздільною здатність, випущеними японцями за останні місяці. У жовтні компанія Sony Olympus Medical Solutio..
11 Грудня , 2017

Нова британська технологія дозволить заглянути всередину органів

Група дослідників з Лондонського університету королеви Марії успішно протестувала новий інструмент для візуалізації стану живих […]
6 Грудня , 2017

Стартап Bookimed отримав $500 000 інвестицій від Українського фонду AVentures Capital

Український фонд AVentures Capital Андрія Колодюка та Євгена Сисоєва інвестував кошти в сервіс з підбору медичних […]
2 Грудня , 2017

3D-біопринтер Bio-architect X для масового виробництва тканин людини

Китайські вчені розробили 3D-биопринтер, здатний друкувати тканини людини. За допомогою новітньої розробки планується налагодити масове виробництво шкіри, хрящової тканини та тканин печінки. «Масове виробництво медичних матеріалів, високу якість і безпека надрукованої продукції — це те, що потрібно для клінічного застосування технології 3D-биопринтинга», — цитує «Сіньхуа» Сюя Минъэня, голови правління компанії Regenovo, відповідальної за розробку апарату. Зараз технологія тривимірної друку тканин не дуже поширена, а наявні на ринку биопринтеры занадто громіздкі, працюють дуже повільно і, як правило, здатні друкувати який-небудь один вид тканин. Крім того, майже всі вони проходять етап початкових випробувань і поки не можуть виробляти якісну продукцію, що відповідає всім стандартам. Габарити нового пристрою становлять 1,6 x 1,0 x 1,9 метра, воно оснащене різними соплами, які дозволяють швидко і якісно виготовляти різну тканину з наявних біоматеріалів до певного терміну. Завдяки моду..
22 Листопада , 2017

Робот вперше успішно здав іспит на лікаря

У Китаї медичний робот успішно склав державний іспит для отримання ліцензії на лікарську діяльність. Китайський […]
13 Листопада , 2017

В Японії вперше успішно пересадили тканини, надруковані на 3D-принтері

Технологія 3D-друку одержує все більше поширення. І якщо якихось 5 років тому ми і подумати не могли про те, що за допомогою цієї технології будуть створювати органи і тканини, то вже сьогодні це стало реальністю. Наприклад, група вчених з університету Кюсю, що в Японії, успішно пересадили роздруковану на 3D-принтері печінку. Як пише видання 3ders.org з посиланням на журнал Scientific Reports, першим піддослідним стала лабораторний щур. Як повідомляють дослідники, через тиждень після трансплантації нова тканина повністю прижилася. Насправді це дуже великий крок вперед для всієї трансплантології: успіх операції доводить, що замість пересадки цілого органу можна буде замінювати його частини, не чекаючи донорського органу. Як говорять учені, «Система для фіксації 3D-тканини з допомогою голчастих масивів дозволила виготовити тканину зі складною геометрією. Наш метод полягає в особливому способі з'єднання сотень печінкових клітин з використанням тривимірної биопечати. Більш того, новий ме..
Inline
Inline