26 Січня , 2018

Компанія Rocket Lab розмістила на орбіті рукотворну зірку, яку побачать всі жителі Землі

Днями у Новій Зеландії почали готувати правки для шкільних підручників про новітню історію. Причина – […]
25 Січня , 2018

SpaceX провела успішне статичне виробування двигунів ракети Falcon Heavy

Після довгої серії затримок приватна аерокосмічна компанія SpaceX нарешті провела успішний статичний пропалення двигунів повністю зібрана і встановлена на стартовому майданчику Pad 39A Космічного центру Кеннеді у Флориді ракети надважкого класу Falcon Heavy. Двигуни ракети запустилися всього на кілька секунд, голосно пошумівши, створивши величезну хмару диму і викликавши справжній ажіотаж серед спостерігали за цією подією людей, які тут же почали писати про це у всі соціальні медіа. Статичний пропалення двигунів, в рамках якого відбувається короткочасний запуск двигунів, але ракета при цьому не злітає, є, можна сказати, переломним моментом на шляху першого запуску надважкої ракети-носія Falcon Heavy (видовище буде, без всяких сумнівів, захоплюючим). Незважаючи на те, що SpaceX ще не оголосила дату запуску своєї ракети, – виною тому є плутанина в уряді США — проведення успішного статичного тесту може говорити про те, що ця подія має статися вже зовсім скоро. Ракета-носій Falcon Heavy..
25 Січня , 2018

Вчені запропонували новий вид пропульсивної системи для орбітальних супутників

Іспанські інженери і вчені ведуть розробку нової пропульсивної системи, яка обіцяє вирішити що посилюється проблему космічного сміття. Дослідники з Мадридського університету імені Карлоса III, а також Мадридського політехнічного університету запатентували нову технологію пропульсивної системи для орбітальних супутників, особливістю якої є відсутність необхідності у використанні будь-якого виду палива і будь-яких інших витратних матеріалів. Система представлена у вигляді спеціальної електропровідний алюмінієвої стрічки довжиною кілька кілометрів і шириною в декілька сантиметрів, яка буде рухатися за супутником як хвіст. Вчені називають її «космічним повідцем». При запуску легка і міцна космічна стрічка буде перебувати в згорнутому стані. Як тільки супутник вийде на задану орбіту, стрічка розгорнеться. Коли це станеться, стрічка зможе або конвертувати електрика в тягу, або тягу в електрику. Іспанські вчені, які стоять за цією розробкою, кажуть, що вона буде використовуватися парно. Са..
21 Січня , 2018

Китайський квантовий супутник передав дані на 7600 кілометрів

Китайський квантовий супутник був запущений на орбіту два роки тому. З тих пір він допоміг у проведенні цілого ряду експериментів, а минулого літа навіть зміг передати інформацію трьом наземних станцій, розташованих на відстані в тисячу кілометрів один від одного. Днями китайські фізики знову поставили рекорд, передавши дані по захищеному каналу між австрійським містом Грац і китайським Синлуном. Відстань між містами становить понад 7 тисяч кілометрів. Розробники пояснили, що мета експерименту — саме демонстрація працездатності цієї мережі. Тому вони все налаштували, а після того переслали інформацію спочатку в один, а потім в інший кінець. Це означає, що в недалекому майбутньому китайські фахівці зможуть конструювати і міжконтинентальну квантову мережу і використовувати її для передачі інформації. Це, за словами учасників експерименту з австрійського боку, відкриває нові можливості для розробки повноцінного квантового інтернету, створення якого вже не за горами. Завдяки феномену кв..
19 Січня , 2018

Вчені створили гамма випромінювання в лабораторії

Гамма-променеві сплески, потужні спалахи світла, — це найяскравіші події в нашій Всесвіту, які тривають не довше кількох секунд або хвилин. Деякі настільки яскраві, що їх можна спостерігати неозброєним оком, ніби сплеску GRB 080319B, виявленого місією NASA Swift GRB Explorer 19 березня 2008 року. Але, незважаючи на їх інтенсивність, вчені не знають причину появи гамма-сплесків. Деякі люди взагалі вважають, що це послання інопланетних цивілізацій. І ось вченим вдалося створити міні-версію гамма-сплеску в лабораторії, відкривши абсолютно новий спосіб дослідження їх властивостей. Результати були опубліковані в Physical Review Letters. Одна з причин виникнення гамма-сплесків полягає в тому, що вони якимось чином народжуються в процесі викиду джетів частинок, створюваних масивними астрофизическими об'єктами, такими як чорні діри. Це робить гамма-сплески надзвичайно цікавими для астрофізиків. Їх докладне дослідження може розкрити ключові властивості чорних дір, в яких ці спалахи народжують..
17 Січня , 2018

Китай пропонує знищувати космічне сміття за допомогою лазерів

Питання боротьби з космічним сміттям піднімається провідними світовими космічними агентствами вже не перший раз. Різні фахівці запропонували вже масу шляхів з очищення орбіти Землі від непотрібного мотлоху, однак команда вчених з Китаю пропонує, мабуть, один з найбільш радикальних методів: спеціальні лазери для того, щоб знищити космічний сміття. Група вчених з Інженерного університету ВПС Китаю на чолі з Цюань Венем планує використовувати лазер для дроблення великих фрагментів на більш дрібні, які згодом можна спалити в атмосфері, або ж зібрати і відправити подалі від Землі. Згідно з планом вчених, якщо закріпити лазер на будь-якому супутнику, він зможе по команді випромінювати короткі спалахи в інфрачервоному діапазоні. Кількість спалахів складає 20 за одну секунду. Як заявляють експерти, цієї кількості повинно вистачити для того, щоб зруйнувати великі уламки. Китайські експерти розрахували кути випромінювання і позицію по відношенню до Землі, при якій лазерні промені будуть найбіль..
17 Січня , 2018

Компанія Planetary Resources запустила експериментальний супутник-розвідник астероїдів

  У п’ятницю з індійського космодрому Сатіш-Дхаван Космічної дослідницької організації Індії (ІSRO) за допомогою ракети […]
15 Січня , 2018

Virgin Galactic успішно розігнала орбітальний планер до трансзвукової швидкості

Космічна компанія Річарда Бренсона, Virgin Galactic, провела сьоме за рахунком випробування свого протоптипу пасажирського космічного […]
15 Січня , 2018

Марсіанський орбітальний апарат MRO виявив величезні крижані шари, приховані під поверхнею Червоної Планети

По всій видимості, Марс є не настільки сухим місцем, яким його намагалися представити нам раніше. До такого висновку можна дійти, переглянувши серію останніх знімків, зроблених інструментами марсіанського орбітального апарату Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), на яких чітко видно зріз товстих шарів льоду, прихованих на невеликій глибині під поверхнею планети. Наявність цих шарів містить не тільки підказки щодо минулого Марса, ця вода може бути використана для постачання киснем і питною водою членів перших експедицій, в першу чергу, і для виробництва ракетного палива, в другу. Поклади льоду під поверхнею планети були виявлені за допомогою радара Shallow Radar (SHARAD) апарату MRO. Але з даних, зібраних цим інструментам, вченим вдалося дізнатися не так вже й багато. Тому було прийнято рішення сфокусувати камеру High Resolution Imaging Science Experiment (HiRISE) апарату MRO на восьми місцях поверхні, розташовані в середніх широтах планети. Особливістю цих місць є наявність там крутих схи..
13 Січня , 2018

Це 360-градусне відео дозволить своїми очима побачити центр нашої галактики

Людство набагато швидше побачить, що відбувається у різних куточках Всесвіту, ніж дістанеться туди. Нещодавно в […]
12 Січня , 2018

NASA випробувало систему космічної навігації по мілісекундних пульсарах

Група інженерів NASA продемонструвала першу у своєму роді систему рентгенівської навігації в космосі. Такими системами […]
9 Січня , 2018

Boeing і SpaceX планують доставляти астронавтів на МКС з 2019 року

Аерокосмічні компанії Boeing і SpaceX почнуть доставляти астронавтів на МКС вже в наступному році. Всього з 2019 по 2024 роки планується здійснити не менше шести пілотованих польотів до Міжнародної космічної станції, повідомляє NASA у своєму блозі. Згідно із заявою Американського космічного агентства, перші випробування приватних пілотованих космічних човників почнуться вже в 2018 році. Обидві компанії будуть проводити тестування власних розробок на космічних майданчиках у Флориді. Космічний центр Кеннеді і База ВПС на мисі Канаверал теж будуть задіяні у випробуваннях. Пріоритет у випробуваннях віддається безпеки космічних човників, тому весь цей рік фахівці інженери NASA і Boeing і SpaceX присвятять перевірок космічних систем та їх відповідності міжнародним вимогам. Саме від результатів цієї перевірки залежить, чи отримають розробки Boeing і SpaceX сертифікати на приватні пілотовані запуски. У Boeing до кінця цього року планують протестувати двигуни, парашути і ключові системи кос..
Inline
Inline