20 Січня , 2018

Вчені ведуть розробку компактного ядерного реактора для космічних колоній

Сучасна наука марить космічними колоніями. Рано чи пізно Марс, Місяць і інші планетарні об'єкти нашої Сонячної системи будуть заселені людиною. Можете в цьому не сумніватися. Звичайно ж, на шляху реалізації цих планів стоять безліч перешкод і проблем: космічна радіація, ймовірність проблем зі здоров'ям при тривалих космічних польотах, сувора середа, дефіцит води і кисню. Як би там не було, вчені впевнені, що з усіма цими труднощами вони зможуть розібратися. Найбільш актуальним зараз є питання про те, де брати енергію для живлення колонії? Енергія адже потрібно не тільки для того, щоб створити відповідні для проживання колоністів умови, але ще і для того, щоб люди по можливості могли повернутися назад на Землю. Взяти, приміром, Марс. Ми не можемо просто відправити туди людей для заселення, а слідом за ними направити космічний корабель, заповнений виключно паливом для зворотного польоту додому. Це розглядається вкрай безглуздою ідеєю і нераціональною витратою ресурсів. Мало того, що пот..
17 Січня , 2018

До запуску сонячної електростанції «Чорнобиль 2.0» залишилось кілька тижнів

Керівництво спільної українсько-німецької компанії «Solar Chernobyl» заявило про закінчення монтажу сонячних панелей на новій електростанції. […]
15 Січня , 2018

Siemens почне випускати власні системи зберігання електроенергії

Німецький промисловий гігант Siemens і американська енергетична компанія AES об'єднали зусилля для виробництва власних систем зберігання енергії під маркою Fluence Energy. Продукція підприємства буде продаватися в 160 країнах і зможе потіснити компанію Tesla спільно з SolarCity створює подібні рішення. Представники компанії повідомляють, що будуть використовувати промислові технологічні розробки, призначені для широкого кола клієнтів, обіцяючи інтеграцію власної продукції в тому числі з поновлюваними джерелами енергії. Проекти компанія буде вести «з нуля», надаючи аналітичні послуги до початку роботи і повністю обслуговуючи готові об'єкти. Fluence Energy вже отримала від уряду всі необхідні для початку роботи дозволу і змогла ліцензувати свою діяльність для роботи на міжнародному ринку. Так, проект на 400 МВтгод вже підтверджений для будівництва в Каліфорнії. У компанії впевнені, що популярність розподіленої енергетики з роками буде тільки зростати, адже на Землі повно регіонів, ..
13 Січня , 2018

У Кембриджі розробили надефективну паливну комірку водорості

Рослини на планеті Земля мільйони років перетворюють воду і сонячне світло в енергію, яку використовують […]
8 Січня , 2018

Голландія планує побудувати в Північному морі штучний острів з найпотужнішими вітропарками

TenneT, один з найбільших у Голландії постачальників електроенергії, планує побудувати в Північному морі «острів вітрових парків», який буде служити оперативним центром для мережі прилеглих офшорних електростанцій з потужностями, набагато більшими, ніж будь-які існуючі вітроенергетичні об'єкти. План, який перебуває на заключних етапах проектування, передбачає будівництво штучного острова площею 5-6 квадратних кілометрів на піщаній мілині Доггер-Банку, розташованої в 125 км від східного узбережжя Англії. Енергогенеруючий хаб буде передавати електрику з підводного кабелю у Великобританії і Нідерландів, а пізніше до нього планується підключити Бельгію, Німеччину і Данію. TenneT поділився результатами недавнього дослідження, згідно з яким така система може бути на мільярди євро дешевше, ніж звичайні вітрові парки з інфраструктурою, що включає транснаціональні силові кабелі. Інноваційний проект покликаний підтримати прагнення зробити галузі офшорну вітроенергетику дешевше, оскільки тур..
6 Січня , 2018

Квантові точки в склопакетах можуть знизити вартість сонячної електрики

Дослідники з Національної лабораторії Лос-Аламоса використовували нову технологію квантових точок для вікон з однокамерними склопакетами, що дозволило поліпшити їх теплоізоляційні властивості, а також збільшити ефективність перетворення сонячної енергії. Для створення нової архітектури «сонячного» вікна американські інженери застосували два шари недорогих фрагментів напівпровідників, налаштованих на те, щоб приймати різні хвилі сонячного спектру. На переднє скло склопакета були нанесені квантові точки з домішкою марганцю, поглинаючими синій і фіолетовий, а на поверхню заднього – квантові точки на основі селенід міді-індія, поглинаючими іншу частину спектру. Таким чином, вікно здатне виступати в ролі тандемного люмінесцентного сонячного концентратора (ЛСК), в якому поглощаемый точками сонячне світло перевипромінюється до країв рами, де перетвориться фотоелементами на електрику. Як заявляють учені, розкладання сонячного спектру – в якому фотони з більш високим і низьким потенціалом ен..
6 Січня , 2018

Термоелектричні генератори, що працюють при кімнатній температурі, скоро стануть реальністю?

Термоелектричні (ПЕ) генератори є тим, що вже давно розглядається як перспективної технології, що підходить для перетворення в електричну енергію тепла, просто викидається в навколишнє середовище з вихлопними газами автомобілів або промисловими підприємствами, приміром. Незважаючи на безліч досліджень, проведених у даному напрямку, створені термоелектричні генератори є пристроями, що працюють при досить високих температурах. Однак, недавно, дослідники з університету Осаки, спільно з інженерами компанії Hitachi, Ltd., розробили новий матеріал з досить високими термоелектричними параметрами і ефективністю роботи при кімнатній температурі. Термоелектричні генератори, виготовлені із спеціальних матеріалів, які виробляють електричний струм в разі, якщо їх одна сторона нагріта сильніше, ніж друга. Крім цього, термоелектричний ефект може працювати і у зворотний бік, регулюючи електричний струм через матеріал, що подається від зовнішнього джерела, можна підтримувати заданий температурний град..
4 Січня , 2018

Харків’янин створив унікальну батарею для електромобілів (відео)

Харківський інженер Олександр Цихмістро створив батарею для електрокарів, що володіє характеристиками, які, за його словами, перевершують акумулятори виробництва компанії Tesla. Розробник вже запатентував дослідну модель і тепер оформляє патент на винахід. Батарея має унікальну дворівневу захист від загорянь, системи охолодження та підігріву. Її потужність становить 24 кіловата, один її модуль важить 15 кілограмів. «Час зарядки у компанії Тesla 40 хвилин до 80%, ми заряджаємо батарею за 12 хвилин до 80%. Повний заряд у неї відбувається за 75 хвилин, а у нас повний заряд за 20 хвилин відбувається. По-друге, приділено увагу системам пожежогасіння. Таких систем ні в одному електромобілі немає», - каже винахідник. Читайте також: Дослідження: знос батарей Tesla складе всього 20% при пробігу 840 тис км Як розповів інженер, його батареї використовувалися елементи живлення Тesla (Li-Ion 18650). Інші комплектуючі зроблені на 10 харківських підприємствах. На відміну від імпортних його акумул..
3 Січня , 2018

Чергова супербатарея з алюмінію та графену має заряджатись лише за 5 секунд

Інженери та вчені з університету Чжецзян (Zhejiang University), Східний Китай, розробили алюмінієво-графенових супербатарею, що володіє цілим рядом настільки видатних характеристик, що це викликає досить обґрунтовані сумніви. Згідно розробникам, ця батарея здатна повністю заряджатися всього за 5 секунд, а її ємності достатньо для забезпечення роботи смартфона протягом двох годин. Батарея втрачає менше 10 відсотків від своєї початкової ємності після 250 тисяч циклів зарядки-розрядки, вона здатна працювати при температурах від -40 до + 120 градусів Цельсія, вона гнучка і витримує без втрати ємності до 10 циклів деформації і, до того ж, більш безпечна з точки зору можливості загоряння, ніж звичайні літій-іонні акумуляторні батареї. Такі фантастичні характеристики є наслідком використання тонкої плівки графена в якості матеріалу позитивного електрода і алюмінієвої фольги в якості негативного електрода. Головною "фішкою" цієї акумуляторної батареї є графеновий плівковий катод, виготовлений ..
3 Січня , 2018

Вчені винайшли метод електролізу, що працює в 4 рази ефективніше

Присутній в достатку природі, водень може стати перспективним чистим джерелом палива, однак через низку проблем його застосування поки не може отримати широкого розповсюдження. Вчені з Південної Кореї розробили нову систему отримання газу з води, яка, за їх словами, набагато ефективніше інших електролізних технологій. За основу свого винаходу дослідницька група, до складу якої увійшли науковці з Ульсанского національного інституту науки і техніки, Корейського інституту енергетичних досліджень та жіночого університету Сукмун, взяла вже існуючу конструкцію під назвою «тверда оксидна електролізна осередок» (SOEC). В удосконаленій моделі, так само, як і в інших електролізерах, електричний струм розщеплює воду на молекули водню і кисню, які потім окремо уловлюються. Відмінність полягає в тому, що в запропонованій установці обидва електрода є твердотільними, як і електроліт, який слугує провідником іонів. В системах, що використовують рідкі електроліти, необхідно постійно контролювати рі..
29 Грудня , 2017

Першу в Україні «сферичну» сонячну електростанцію запустили під Києвом

У місті Вишгород (Київська область) побудували домашню сонячну електростанцію, панелі якого встановлені на дугоподібної конструкції. За словами її творців, перевагою такої «сферичної» СЕС є не тільки естетичний зовнішній вигляд, але і вільне місце під навісом, яке може бути використане для зведення невеликих додаткових споруд. «Сферичної» станцію назвали в компанії, що реалізувала незвичайний проект і подключившей міні-СЕС до громадської мережі. Загальна потужність масиву сонячних батарей становить 13 кВт. Замовник електростанції в майбутньому планує побудувати під сонячними батареями баню. Повідомляється, що ніяких складнощів при монтажі панелей не виникло, на всю роботу пішло близько одного місяця. Читайте також: «Не зберігати гроші в банку» - пенсіонер, побудував домашню СЕС на заздрість сусідам «Сферична» СЕС обійшлася замовнику в 12 000 доларів. Вироблену електроенергію він буде продавати за «зеленим» тарифом. Очікується окупність сонячної електростанції – 5-6 років. Нагадає..
26 Грудня , 2017

Гігантський акумулятор Ілона Маска вперше пригодився

Станція зберігання енергії, побудована Tesla, компенсувала аварію на ТЕС і дала електроенергію в рекордний термін […]
Inline
Inline