22 Січня , 2018

Найбільша в світі смог-вежа допоможе вирішити проблему забруднених мегаполісів Китаю

  Високий рівень забруднення повітря – одна з найсерйозніших проблем сучасного Китаю. На думку вчених, […]
15 Січня , 2018

Китай планує висадку лісів величиною з Ірландію

Уряд Китаю планує висадити 6,6 млн гектарів лісу в 2018 році (приблизна площа Ірландії). У той час як Сполучені Штати втрачають своє екологічне лідерство у питаннях зміни клімату, Китай прагне скористатися моментом, роблячи впевнені дії для зменшення його наслідків. Державне управління лісового господарства Китаю працює над підвищенням загального відсотка лісової території країни. До 2020 року планується збільшення лісових масивів з 21,7% до 23%, а потім до 26% до 2030 року. Грандіозним проектом лесовозобновлению стане співпраця між урядом Китаю і професійними вченими-екологами. «Компанії, організації та талановиті спеціалісти, кваліфіковані в посадці рослин, вітаються в масовому плані озеленення країни. Співпраця між урядом і соціальним капіталом входить в список головних цілей», - сказав Чжан Цзяньлун, глава адміністрації лісового господарства. Читайте також: Повністю відмовитися від вирубки лісів вирішила Норвегія Остання ініціатива – не єдиний проект по відновленню лісів в Китаї..
4 Січня , 2018

Китай планує створити найбільший у світі «вуглецевий ринок»

У КНР оприлюднили амбітний план регулювання викидів парникових газів в атмосферу, який описується як «вуглецевий […]
30 Грудня , 2017

Вертикальні ферми Local Roots в 600 разів продуктивніші звичайних ферм

На що здатні нові технології вирощування продуктів харчування в міських умовах? Наприклад, 4000 пучків салату кожні 10 днів. Американська компанія Local Roots досягла такого результату при 99% економії води. Журналісти відвідали вертикальну ферму на колесах TerraFarm в Нью-Йорку і зустрілися з її головою Еріком Эллестадом і головним операційним директором Метом Вэйлом, щоб дізнатися подробиці. Всередині TerraFarm, що стоїть на Манхеттені вітряним, холодним днем, росте прекрасний зелений і червоний листовий салат. Продукція, вирощувана на розташованих один над одним грядках всередині 40-футового вантажного контейнера з сонячними панелями на даху, на думку творців підприємства, навіть краще, ніж вирощена органічним шляхом, без застосування добрив. «Існує багато способів розведення культур у зовнішньому середовищі, будь то органічний шлях або звичайний. У польових умовах не буває рівномірного розподілу поживних речовин грунту і однакової якості. А ось у створюваній нами середовищі можн..
22 Грудня , 2017

У Краматорську презентували спецтехніку для автоматизованої системи моніторингу довкілля

Голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський на своїй сторінці у Facebook показав сучасний вимірювальний комплекс «Скат» призначений […]
11 Грудня , 2017

У Каліфорнії планують заборонити автомобілі з ДВЗ до 2040 року

Каліфорнія може стати першим американським штатом, який введе заборону на автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння […]
8 Грудня , 2017

Рекорд: Коста-Ріка прожила на відновлюваній енергії 300 днів

Невелика держава з п'ятьма мільйонами жителів 300 днів трималася тільки на електроенергії, що отримується з поновлюваних джерел. Попередній рекорд країна поставила в 2015 році — тоді їй вдалося протриматися 299 днів. Найбільше електрики країна отримує від гідроенергетики. На неї припадає майже 78 відсотків всієї електроенергії. Далі йде вітряна енергетика — на її частку доводиться близько 10 відсотків. Стільки ж привносять геотермальні джерела. Повністю країна від викопних видів палива точно поки не відмовиться, адже останні дні в році вона саме їх і використовує. Крім того, транспорт теж нікуди не подівся — машини їздять на дизельному паливі та бензині, а для приготування їжі та обігріву будинків часто використовується газ. Втім, з розвитком ринку електромобілів вже почали з'являтися бюджетні моделі, доступні для кожного. Та й обігрів з приготуванням їжі можна з часом перевести на електрику. Глава відділу відновлюваної енергетики Коста-Ріки впевнений, що жодних компромісів у цій ..
7 Грудня , 2017

Міста-губки будуть регулювати мікроклімат в Німеччині та Китаї

Німеччина і Китай працюють над технологією, яка дозволить створювати «губчасту» архітектуру, здатну поглинати вологу надмірних опадів і охолоджувати міста. Навіть тим мегаполісам, які в даний час не відчувають проблем від зміни клімату, було б корисно навчитися можливостей природних екосистем зберігати температурний баланс і дорогоцінний ресурс – дощову воду. Так вважають автори ініціативи «Sponge City», запропонованої для Берліна і ряду китайських міст групою німецьких інженерів на чолі з архітектором Карло Бекера. Її суть полягає у зверненні до природних механізмів для створення більш ефективних рішень для запобігання згубних наслідків аномальної спеки, засухи, повені або потужних ураганів. У природному середовищі вода вбирається ґрунтом і рослинами, а та частина, яка випаровується, охолоджує повітря. У містах, побудовані з бетону, скла і сталі, все інакше: вода не проникає в цемент, але потрапляє через дренажну систему в каналізацію. Бетон вбирає тепло і відштовхує воду. Читайте..
1 Грудня , 2017

Вчені з Массачусетсу навчились перетворювати вуглекислий газ на паливо

Ми вже писали про розробки південнокорейських вчених по перетворенню вуглекислого газу на паливо. Тепер дослідники […]
29 Листопада , 2017

Хмарочос з вертикальними фермами забеспечить їжею 5000 людей щорічно

З ущільненням, зростанням населення міст пошук свіжих, екологічних продуктів стає справжньою проблемою. Концепція «хмарочосів-ферм» дозволить щорічно постачати продовольством тисячі людей використовуючи висотні офісні будівлі. Від садів на даху до «пористого» міського будівництва: по всьому світу елементи природи починають використовуватися в комерційних і житлових будівель. Це дозволяє пом'якшити наслідки неврожаю, забезпечувати місцевих жителів їжею і навіть покращувати якість повітря. По мірі все більшого скупчення людей у містах питання виробництва на місці свіжої продукції буде ставати все більш актуальним. Саме тому шведська компанія Plantagon, що спеціалізується на харчових технологіях, пропонує ідею «хмарочосів-ферм». У будівлях будуть перебувати вертикальні ферми працюють на основі гідропоніки. Перше таке споруда будується фахівцями Plantagon у шведському місті Лінчепінг. Будівля отримала назву The World Food Building і готова більш ніж на 50%. Всередині будуть вирощуватися..
21 Листопада , 2017

Двоокис вуглецю в 2016 році встановив новий 800000-річний рекорд

Погані новини для всіх нас. За даними Всесвітньої метеорологічної організації, в період з 2015 по 2016 роки вміст вуглекислого газу в атмосфері перевищив всі попередні показники за останні 800 тисяч років. Крижані ядра, як це, дозволяє нам дізнатися, як виглядав клімат 800 000 років тому. І новини не дуже хороші | Фото: qz.com / AP Photo / Brennan Linsley Ці дані свідчать, що без рішучих заходів зі скорочення емісії катастрофічний за своїми наслідками зміна температури чекає нас до кінця цього століття, стверджує Петтері Таалас, голова ВМО. Згідно з доповіддю, на 2016 рік концентрація СО2 становив 403,3 мільйонних часток, що на 3,3 мільйонних часток більше, ніж рік тому. Це зростання на 50% перевищує середній показник за останнє десятиріччя. За минулі 70 років вуглець в атмосфері накопичується майже в 100 разів швидше, ніж в кінці останнього льодовикового періоду, пише Quartz. Наскільки може визначити наукове співтовариство, такі різкі зміни в рівні СО2 досі ніколи не відбувалися...
4 Листопада , 2017

Вчені запропонували використовувати недопалки як сховища водню

Поєднання приємного з корисним. Вчені з британського університету ноттінгема запропонували використовувати процес гідротермальної карбонізації сигаретних недопалків для отримання пористого вугілля, який згодом можна було б використовувати для зберігання водню на водневих електростанціях. Фото: theparisreview.org / Quinn Dombrowski / Flickr За даними дослідників, вугілля, отриманий з цигаркових недопалків, може вбирати в себе більше водню, ніж всі досі відомі матеріали. Робота вчених опублікована в Energy & Environmental Science, а її короткий виклад наводить Phys.org. Щорічне споживання сигарет в світі становить у середньому шість трильйонів штук. Від викурених сигарет кожен рік залишаються в середньому 800 тисяч тонн недопалків, які поступово забруднюють навколишнє середовище і засмічують водойми. Запропонований британськими вченими спосіб одержання нового матеріалу дозволить вирішити одночасно дві проблеми: забруднення навколишнього середовища і ефективного зберігання водню. На д..
Inline
Inline