27 Січня , 2018

ДНК-суперрешітки – основа для плащів-невидимок і матеріалів, здатних змінювати свій колір

Дослідники з Північно-західного університету розробили нову технологію, що дозволяє виробляти метаматеріали, матеріали, поверхня яких покрита наноструктурами, що надає їм унікальні і екзотичні оптичні властивості. Ключовим моментом нової технології є наночастинки, прикріплені до поверхні короткими ланцюгами молекул ДНК. Ці молекули, у відповідь на визначені зовнішні впливи, що можуть скорочуватися або збільшуватися, що дозволяє змінювати колір поверхні матеріалу або робити його взагалі невидимим в певному діапазоні електромагнітного спектру. Для створення матеріалу з настільки незвичайною структурою дослідники використовували технологію літографії з технологією самозбірки ДНК. В результаті цього на виході з'являється упорядкована суперрешетка з наночасток, скріплених молекулами ДНК. "Подібний підхід дозволяє створити на поверхні матеріалу наноструктури практично будь-якої форми, виду і розмірів" - розповідає Чад Міркін (Chad Mirkin), один з дослідників, - "І деякі з цього незліченного ..
27 Січня , 2018

Нові сплави з пам’яттю форми можуть стати основою адаптивних крил літаків наступного покоління

Крила сучасних літаків пройшли довгий шлях від дерев'яних крил перших літаків до складних сучасних конструкцій. І, тим не менш, навіть найскладніші сучасні крила не можуть забезпечувати максимальну ефективність польоту в різних умовах через відсутність можливостей зміни їх форми в досить широких межах. Фахівці американського космічного агентства НАСА дивляться на сплави з пам'яттю форми, як на засіб для створення універсальних адаптуються крил, і в рамках програми Spanwise Adaptive Wing (SAW) вже був створений експериментальний літальний апарат з крилами, здатними змінювати форму без необхідності використання важких і громіздких гідравлічних систем. Якби крило літака могла бути більш "еластичним", його форма могла б бути змінена в широких межах для того, щоб найкращим чином відповідати поточним умовам польоту. Це далеко не нова ідея, На світі вже існує цілий ряд літаків і експериментальних літальних апаратів з так званої змінною геометрією крила. Однак, гідравлічні механізми та вузли, ..
27 Січня , 2018

Ford представив концепцію безпілотного поліцейського автомобіля

Автомобілебудівний концерн Ford оголосив про купівлю компаній Autonomic і TransLoc, спільно з якими будуть працювати над концепцією автономного транспорту для перевезення пасажирів і комерційної доставки товарів. Як повідомляє прес-служба автовиробника, безтілесні авто, створювані Ford за підтримки TransLoc, зможуть самостійно орієнтуватися на місцевості, створюючи оптимальні маршрути, і будуть взаємодіяти один з одним і об'єктами інфраструктури за допомогою хмарного сервісу Transportation Mobility. Крім того, безпілотні технології Ford збирається впровадити і в поліцейські автомобілі. Принаймні компанія подала заявку на патент, що реєструє таку можливість. У короткому описі патентованої технології йдеться про новому програмному забезпеченні, що дозволяє автомобілю самостійно переслідувати водіїв, не піддаючи поліцейських небезпеки. Водій в такому режимі зможе сидіти за кермом, але автопілот при цьому перехопить управління повністю. Машина зможе сама прораховувати можливі маршрути..
26 Січня , 2018

Hyundai забезпечить робочих рюкзаками-екзоскелетами

Компанія Hyundai створила компактні екзоскелети, здатні на 30-40 відсотків знизити навантаження на спини людей, що виконують важку роботу. Вже в цьому році розроблені інженерами компанії екзоскелети надійдуть у розпорядження робітників одного з заводів Hyundai вже до кінця 2018 року. Згідно з проведеним у Hyundai дослідженнями, вже після обіду люди, чия робота пов'язана з великими навантаженнями, працюють на тридцять відсотків менш ефективно, ніж вранці. Зате їхні колеги, які носять на протязі всього робочого дня екзоскелети, що підтримують коліна і спину, навпаки, продовжують ефективно працювати і менше втомлюються. Екзоскелети допомагають знизити трудовитрати, підвищують продуктивність, а в перспективі можуть допомогти скоротити на фабриках і число робітників, чия діяльність пов'язана з важкою фізичною працею. Використання підтримуючих роборюкзаков знижує ймовірність отримання виробничих травм, що теж важливо. Hyundai займається розробкою екзоскелетів з 2010 року, а вже через рік-..
26 Січня , 2018

Компанія Rocket Lab розмістила на орбіті рукотворну зірку, яку побачать всі жителі Землі

Днями у Новій Зеландії почали готувати правки для шкільних підручників про новітню історію. Причина – […]
26 Січня , 2018

У Стокгольмі запустили безпілотні шатли

  У середу на дорогах Стокгольма почалось тестування двох безпілотних електричних шатлів. Телекомунікаційна компанія Ericsson […]
25 Січня , 2018

Штучний інтелект успішно впорався з розробкою і плануванням квантових експериментів

Група дослідників з університету Інсбрука і Віденського університету працює зараз над створенням "інтелектуальної лабораторії", здатної самостійно планувати і проводити експерименти з області квантової фізики. На початковій стадії роботи ця лабораторія використовує набір стандартних експериментальних методів, які широко використовуються в сучасних дослідженнях, але, технології штучного інтелекту, вбудовані у керуючий комп'ютер лабораторії, дозволяють їй вчитися і діяти, використовуючи творчий підхід. А це, в свою чергу, є демонстрацією того, як найсучасніші інформаційні технології зможуть перетворити область наукових досліджень в самих різних областях. Комп'ютер "інтелектуальної лабораторії" набуває новий досвід і вдосконалює свої навички буквально з кожним успішно проведеним експериментом. Основою нової системи стала автоматизована процедура розробки квантових експериментів, створена групою Антона Цайлингера (Anton Zeilinger) в недалекому минулому. Деякі з розроблених комп'ютером експ..
25 Січня , 2018

SpaceX провела успішне статичне виробування двигунів ракети Falcon Heavy

Після довгої серії затримок приватна аерокосмічна компанія SpaceX нарешті провела успішний статичний пропалення двигунів повністю зібрана і встановлена на стартовому майданчику Pad 39A Космічного центру Кеннеді у Флориді ракети надважкого класу Falcon Heavy. Двигуни ракети запустилися всього на кілька секунд, голосно пошумівши, створивши величезну хмару диму і викликавши справжній ажіотаж серед спостерігали за цією подією людей, які тут же почали писати про це у всі соціальні медіа. Статичний пропалення двигунів, в рамках якого відбувається короткочасний запуск двигунів, але ракета при цьому не злітає, є, можна сказати, переломним моментом на шляху першого запуску надважкої ракети-носія Falcon Heavy (видовище буде, без всяких сумнівів, захоплюючим). Незважаючи на те, що SpaceX ще не оголосила дату запуску своєї ракети, – виною тому є плутанина в уряді США — проведення успішного статичного тесту може говорити про те, що ця подія має статися вже зовсім скоро. Ракета-носій Falcon Heavy..
25 Січня , 2018

Вчені запропонували новий вид пропульсивної системи для орбітальних супутників

Іспанські інженери і вчені ведуть розробку нової пропульсивної системи, яка обіцяє вирішити що посилюється проблему космічного сміття. Дослідники з Мадридського університету імені Карлоса III, а також Мадридського політехнічного університету запатентували нову технологію пропульсивної системи для орбітальних супутників, особливістю якої є відсутність необхідності у використанні будь-якого виду палива і будь-яких інших витратних матеріалів. Система представлена у вигляді спеціальної електропровідний алюмінієвої стрічки довжиною кілька кілометрів і шириною в декілька сантиметрів, яка буде рухатися за супутником як хвіст. Вчені називають її «космічним повідцем». При запуску легка і міцна космічна стрічка буде перебувати в згорнутому стані. Як тільки супутник вийде на задану орбіту, стрічка розгорнеться. Коли це станеться, стрічка зможе або конвертувати електрика в тягу, або тягу в електрику. Іспанські вчені, які стоять за цією розробкою, кажуть, що вона буде використовуватися парно. Са..
25 Січня , 2018

Приватна китайська компанія випустить дрон вантажопідйомністю 20 тонн

Молода, але амбітна китайська компанія Tengoen Technology, заснована в 2016 році, планує випустити величезний дрон вантажопідйомністю в двадцять тонн. Компанія вже виробляє безпілотники для потреб військових і планує використовувати власні розробки для реалізації нової ідеї. Приватна китайська компанія Tengoen Technology розкрила деякі особливості конструкції апарата. Відомо, що розмах крил безпілотника складе 43 метри, приводити в рух його будуть вісім двигунів, а його корпус виконаний з вуглеводневого волокна. Крім того, розробники заявляють, що при максимальному навантаженні в двадцять тонн апарат зможе пролетіти близько семи тисяч кілометрів. Повідомляється, що літати такі дрони почнуть вже до 2020 року. Незважаючи на те, що компанії ледь виповнилося два роки, вона вже перебуває на гарному рахунку в різних відомств і приватних клієнтів. Компанія успішно продає цивільні дрони, але виготовляє та апарати, призначені для військових цілей, здатні нести на собі не тільки корисний вант..
24 Січня , 2018

Колишній співробітник Toyota розробив плаваючий електромобіль

Японський винахідник Хідео Цурумаки працював у Toyota, але після цунамі, що обрушився на Японію в 2011 році, звільнився з компанії і вирішив створити плаваючий автомобіль, який у разі повторного повені допоможе врятуватися власнику. Після відходу з Toyota Цурумаки протягом двох років створював невеликий, здатний плавати прототип електромобіля Fomm. Демонстраційний зразок авто дозволив йому залучити інвесторів, які виділили інженеру гроші на подальшу розробку. Зараз він працює над четвертим прототипом електромобіля, який здатний проїхати на одному заряді до 160 кілометрів на швидкості до 80 кілометрів на годину. Ще одна особливість авто — змінні батареї, розташовані під кожним з чотирьох сидінь — так інженери вирішили проблему з рівновагою на воді. Машині пливе по воді за допомогою водометного двигуна, а повертає завдяки колесам особливої конструкції. Зараз розробники намагаються здешевити автомобіль, щоб його ціна в підсумку не відрізнялася від вартості звичайної машини, адже далеко..
24 Січня , 2018

Google створить у Франції наукову групу по дослідженню ШІ

Компанія Google оголосила, що збирається розвивати дослідження у сфері штучного інтелекту у Франції — зокрема, […]
Inline
Inline