Американські госпіталі почнуть друкувати протези на 3D-принтерах
25 Березня , 2017
На Херсонщині побудують теплову СЕС з безперервною генерацією енергії
25 Березня , 2017

Космічний корабель SpaceX Dragon успішно повернувся з МКС

«Дракон» успішно приводнився в Тихому океані.

Вчора, 19 березня, компанія SpaceX успішно провела операцію по поверненню вантажного корабля Dragon SRS-10, який доставив на МКС 2490 кг корисного вантажу. Назад на Землю корабель привіз результати досліджень МКС. Зараз капсула, хоча й добряче пом’ята, направляється до NASA для вивантаження.

Космический корабль Dragon вернулся с грузом с МКС

Вся експедиція Dragon тривала більше трьох тижнів — корабель стартував до МКС 19 лютого (з того ж майданчика на мисі Канаверал у штаті Флорида, з якого відправлялись місячні експедиції НАСА), а 23 лютого був успішно захоплений маніпулятором «Канадарм2» під керуванням астронавта Томаса Піску.

Повернення і посадка проходила в кілька етапів, спершу корабель відокремився від станції, потім за допомогою двигунів (три послідовних включення) корабель віддалився від станції в потрібному напрямку до Землі.

Через деякий час Dragon увійшов у атмосферу Землі і вже скоро, за допомогою парашутів, приводнився в Тихому океані (біля каліфорнійського узбережжя, неподалік від Сан-Дієго).

В даний час на борту МКС знаходиться екіпаж у складі трьох росіян, двох американців і француза.

Як пояснило NASA, Dragon доставив на Землю, зокрема, зразки біологічних і біотехнологічних дослідів, результати наукових досліджень і пізнавальних програм.

Космічному відомству США і некомерційним науковому Center for the Advancement of Science in Space (Центру сприяння науці в космосі) важливо отримати ряд зразків в своє розпорядження не пізніше ніж через 48 годин після повернення корабля на Землю.

Тому близько розрахункової зони приводнення чергували співробітники компанії, яким тепер доведеться оперативно підняти на борт судна капсулу з вантажем загальною вагою 2,5 т. Сам Dragon пізніше планується доставити на полігон SpaceX в містечку Макгрегор (штат Техас).

У США підкреслюють, що корабель Dragon є на сьогодні єдиним вантажним космічним кораблем, який здатний доставляти вантажі з орбітальної станції на Землю.

Інша приватна комерційна компанія, з якою у НАСА уклала контракт на доставку вантажів на МКС, Orbital ATK збирається запустити власний корабель, також з мису Канаверал у Флориді.

Однак це буде корабель одноразового використання, не призначений для м’якої посадки на Землі. Він згорить в атмосфері після використання.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline