Найбільш енергоефективна світлодіодна лампа створена у Гонконгу
24 Березня , 2017
У США почалися випробування системи, здатної замінити брекети
24 Березня , 2017

Зроблені лазером бульбашки, перетворюють ємність з рідиною в тривимірний дисплей

Дослідники з університету Уцуномії (Utsunomiya University), Японія, розробили технологію формування за допомогою лазера крихітних бульбашок в об’ємі рідини. Ці бульбашки, місце розташування яких витримується з високою точністю, розсіюють світло від зовнішнього джерела, перетворюючи тим самим посудину з рідиною в свого роду тривимірний дисплей, зображення якого видно без жодних окулярів і з будь-якої точки. Нинішня технологія є лише доказом працездатності закладених в неї ідей, але в майбутньому на її основі можуть бути створені повнокольорові динамічні об’ємні дисплеї, призначені для мистецьких виставок і музеїв, і дозволять глядачам розглянути зображення об’єкта з усіх його сторін.
Бульбашки в об’ємі рідини формуються за рахунок ефекту багатофотонного поглинання, який виникає при фокусуванні світла двох фемтосекундних лазерів в одній точці простору. Такий підхід дозволяє формувати бульбашки в заданій точці об’єму з високою точністю. Рідина, яка використовується для заповнення посудини має велику в’язкість і це не дозволяє сформованим бульбашок швидко підніматись вгору. Через нетривалий час, бульбашки зникають, і “бульбашкове” зображення вимагає повторної регенерації.
Трехмерные изображения #2
“Бульбашкове” зображення стає видимим при його освітленні світлом від зовнішнього джерела, потужного світлодіода в даному випадку. Японські дослідники використовували багатоспектральний світлодіод, що дозволяє фарбувати “бульбашкове” зображення в синій, зелений, червоний, білий, жовтий та інші кольори. Більше того, освітлення бульбашок світлом від цифрового проектора дозволить в майбутньому фарбувати окремі ділянки формованого зображення в різні кольори.
Замість того, щоб формувати один пухирець за іншим, послідовно “скануючи” променями лазерів весь об’єм рідини, дослідники використовували свого роду голограму, що генерується комп’ютером. Ця голограма являє собою тривимірний образ, що дозволяє керувати, з досить високою точністю, кількістю і розмірами мікробульбашкових пікселів. Такий підхід дозволяє збільшити кількість розсіюваного бульбашками світла, що, у свою чергу, робить зображення більш чіткими та контрастними.
Трехмерные изображения #3
А зараз дослідники розробляють технологію, що дозволяє створювати і керувати рухом потоків рідини в об’ємі посудини. Ця технологія дозволить швидко “стерти” сформоване раніше зображення або змусить його рухатись. Крім цього, дослідниками ведеться адаптація мікробульбашкової технології для можливості створення, за її допомогою, зображень великих розмірів усередині сферичних посудин. І для цього дослідникам потрібно створити досить складний алгоритм компенсації сферичних спотворень, які обумовлені різницею в коефіцієнтах заломлення світла повітря, скла посудини і рідини.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: