Єдиний стандарт для інтеграції електромобілів в мережу будуть створювати Nissan, Mitsubishi і PSA
26 Березня , 2017
Kasita: високотехнологічний модульний будиночок вирішить проблему доступного житла
26 Березня , 2017

За допомогою суперкомп’ютера вченим вдалось відтворити торнадо

Бурю розділили на 2,000,000,000 точок даних.

У травні 2011 року на Середньому Заході Сполучених Штатів вибухнула серія смертоносних торнадо. Це погодне явище тоді стало предметом пильної уваги з боку науковців, які взялись вивчати, що являють собою так звані «суперкомірки» — грозові хмари, які потім певним чином перетворюються на руйнівні смерчі.

При помощи суперкомпьютера «Blue Waters» ученым удалось воссоздать торнадо

Американський суперкомп’ютер «Сині води / Blue Waters»

Однак зробити це виявилось не так-то просто: симуляція торнадо вимагала обробки неймовірно великого обсягу даних. Саме тому, в кінцевому рахунку, вчені звернулись до суперкомп’ютера.

Чі Орпу з Університету Віскосін-Медісон вдалось відтворити торнадо 2011 року за допомогою суперкомп’ютера «Сині води / Blue Waters», що належить Університету штату Іллінойс.

Повідомляється, що «Сині води» розбив смерч на 2 млрд крихітних секцій, розкиданих по площі в 195 квадратних кілометрів. Причому, індивідуально для кожного шматочка, суперкомп’ютер розрахував свою швидкість вітру, температуру, вологість, тиск і прискорення. Після цього, вчені з’єднали всі дані і отримали повноцінну віртуальну бурю.

В цілому, одна лише симуляція зайняла три дні і завантажила на повну потужність 20 000 обчислювальних ядер суперкомп’ютера. Але результат, виходячи зі слів вчених, того вартий.

«Вперше ми змогли зазирнути всередину «суперкомірки», яка потім перетворюється в торнадо. — каже Орф. — Таким чином, відтепер, у нас є повноцінний «ручний» шторм, і ми можемо бачити все, що відбувається усередині нього».

Дослідники відзначають, що без суперкомп’ютера вони б просто не впорались: обробити такий масив даних іншим способом просто неможливо.

Зараз команда вчених зайнята вивченням процесів, які призводять до закручування смерчів.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline