Знімний веломотор з батареєю легко перетворює велосипед в електробайк (відео)
15 Лютого , 2017
У Дубаї запустять літаючі таксі-дрони вже цього літа
15 Лютого , 2017

Вперше у світі створено серійний літаючий автомобіль PAL-V Liberty (відео)

Датська компанія PAL-V, що розробляє літаючі автомобілі, готова стримати свою обіцянку стати піонером ринку. Після декількох успішних випробувань фахівці компанії зосередилися на приведення свого триколісного літаючого автомобіля до європейським і американським дорожніх та авіаційних стандартів. Одночасно PAL-V проводить запис бажаючих придбати машину, названу Liberty («Свобода»).

«Після кількох років тяжкої роботи, в ході якої нам довелося подолати величезні технологічні проблеми, нашим інженерам вдалося створити інноваційний літаючий автомобіль, який відповідає регуляторним вимогам у всьому світі», – сказав глава PAL-V Роберт Дингеманс в спеціальній заяві для преси.

массовая летающая машина

массовая летающая машина

Аеромобіль Liberty оснащений двома двигунами. Один призначений для їзди, другий для польотів. Дизайнери навмисно створювали своє дітище розміром зі «звичайний автомобіль» з салоном для двох осіб. У дорожньої конфігурації ротор забирається в корпус машини, а лопаті і хвіст розташовуються зовні, нагадуючи багажник на даху.

автомобиль-вертолетОдна з перших моделей літаючого авто PAL-V

Двигун потужністю 100 к. с. дозволяє Liberty розганятися до 160 км/год. При цьому для того, щоб набрати 100 км/год автомобілю потрібно 9 секунд. Витрата палива 7,6 л. на 100 км дозволяє літаючій машині подолати на одній заправці 1 315 км

пилотируемый летательный аппарат для наземной езды
У компанії говорять, що Liberty – це автомобіль, який літає і літак, який їздить

Якщо потрібно піднятися в небо, ротор автоматично висувається з кузова. Далі пілотові потрібно відстебнути лопаті і хвіст, і закріпити їх. Ця операція займає від 5 до 10 хвилин. Перетворившись в літальний апарат, Liberty може набирати висоту до 3 500 м. Повітряний мотор має потужність 200 к. с. Максимальна швидкість в повітрі складає 180 км/год, економічна 160, а крейсерська – 140 км/год. Рухаючись на швидкості 160 км/год, льотчик зможе економити до 10% палива. Максимальна дальність польоту – 500 км.

Після приземлення лопаті і хвіст демонтуються, а ротор забирається в кузов. У дорожньої конфігурації розміри Liberty складають 4 м в довжину і 1,7 м у висоту. При польоті розміри збільшуються відповідно до 6,1 і 3,2 м. Діаметр пропелера становить 10,75 м.

инженеры скрестили автомобиль и самолет

Бажаючі замовити триколісний гібрид автомобіля і вертольоти можуть обирати між двома модифікаціями. Базова модель називається Sport і пропонується за ціною 299 000 євро. Майбутні власники преміальної моделі Pioneer Edition (499 000 євро) зможуть замовити індивідуальну обробку салону і колір кузова. Крім того, саме вони будуть володіти пріоритетним правом отримати свою покупку. Очікується, що перші клієнти зможуть випробувати свої літаючі авто Liberty до кінця 2018 року.

Варто відзначити, що в цьому ж напрямку працює Airbus. В кінці минулого року французька компанія показала прототип літаючого автомобіля, який вийде в 2018 році. Крім того, розробками аеромобілів займається Toyota, Uber і один з творців Google Ларрі Пейдж. Також широку популярність отримав проект Terrafugia – компанії з США, яка створює «повітряні» машини Transition і TF-X.

 

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: