Racer – проект “крилатого” гвинтокрила від компанії Airbus
29 Червня , 2017
Проривний орігамі-алгоритм будує 3D-об’єкти з мінімальною кількістю полігонів
29 Червня , 2017

Як в Китаї прокладають лінії метро крізь житлові будинки (відео)

Як прокласти нову гілку метро в місті, щільно забудованому житловими будинками? Китайські інженери знайшли оригінальний вихід.

Чунцінь — одне з найбільших міст Китаю: тут проживає близько 50 млн чоловік. Кожному мегаполісу потрібна розвинена транспортна система, але в Чунціні щільність забудови не дозволяла прокладати нові лінії там, де вони потрібні. Інженери запропонували оригінальне рішення: замість того, щоб зупиняти житлове будівництво, потяг можна пустити крізь житловий масив.

Чунцінський метрополітен складається з підземних та монорейкових ліній. У переліку переваг монорельсової дороги — здатність долати більш круті вертикальні схили порівняно з будь-яким іншим залізничним транспортом, а також знижена гучність за рахунок використання тихих електродвигунів і прогумованих коліс. Розробляючи в 2004 році проект нової 19-поверхової будівлі, архітектори включили в неї станцію і монорельсову лінію.

Квартири в цьому будинку продавалися за зниженими цінами: подібний експеримент був першим в світі, і рівень шуму був невідомий. Однак виявилось, що сусідство з метро мешканцям не заважає: навіть пральна машина звучить голосніше. А тепер вартість нерухомості тут набагато вища, ніж в інших районах міста: людям дуже сподобалась крокова доступність метро.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: