Середня ціна енергії сонця впаде на 27% до 2022 року
6 Липня , 2017
Науковий керівник Baidu AI покинув пост і заснував нову компанію
6 Липня , 2017

Вчені навчили робота-гуманоїда самостійно прасувати собі одяг

Робот, який прасує речі замість вас.

Якщо нам пощастить, то перш, ніж вкрасти наші робочі місця, роботи вкрадуть наші побутові турботи. Роботом-пилососом вже особливо нікого не здивуєш, але ось людиноподібний робот, зайнятий прасуванням сорочки — це щось новеньке.

TEO — це величезний робот-гуманоїд заввишки 1,8 метри і масою близько 80 кілограм. Він був розроблений ще в 2012 році вченими Мадридського університету Карлоса ІІІ і з тих пір його навчали ходити сходами й відкривати двері.

Зараз вчені зайняті одомашнення свого робота і вже навчили його прасувати одяг.

Своє нове призначення робот виконує наступним чином. Як тільки людина поміщає пом’ятий одяг на прасувальну дошку, гуманоїд за допомогою вбудованої в його голову камери створює тривимірне високодеталізоване зображення.

Потім ТЕО визначає складки за допомогою «локального дескриптора нерівностей». Це означає, що робот розбиває всю поверхню пом’ятого одягу на набір нулів і одиниць (0 означає складку, а 1 — плоске місце).

Після того, як ТЕО визначить складки, він повільно опускає праску, а потім слідує спеціальною «траєкторією», обчисленою таким чином, щоб максимально ефективно згладити кожну нерівність.

Нарешті, після виконання всіх цих процедур робот приступає до останнього етапу — на всякий випадок проходить праскою по проблемних місцях ще один раз.

«ТЕО не просто виконує завдання; він їх виконує таким же чином, що і люди», — розповідає Хуан Вікторес (Juan Victores), член команди дослідників.

Надалі вчені мають намір навчити ТЕО виконувати й інші обов’язки, наприклад, допомагати на кухні.

«У майбутньому такі роботи, як ТЕО, стануть невід’ємною частиною наших будинків. Це тільки питання часу», — підсумовує Вікторес.

Наприклад, робот TEO вже зараз намагається не обмежувати себе тільки прасуванням, і активно навчається майстерності офіціанта:

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: