20 Червня , 2017

Як буде виглядати смерть Чумацького Шляху?

У нас на Землі є ще мільярд-другий років, перш ніж океани вскипят і планета стане непридатною для життя. Сонце нагріється, перетвориться на червоного гіганта, спалить паливо в ядрі, роздує свої зовнішні шари і стиснеться в білий карлик. Але з'являться і нові зірки, які будуть сяяти і збережуть галактику живою і здоровою в далекому майбутньому. Одного разу і наша галактика Чумацький Шлях перестане існувати. Пройде час, і зірок не залишиться, не залишиться їхніх останків і навіть чорних дір. Такий буде космічна історія нашого будинку в космосі. Космічна історія загибелі нашої галактики починається тут і зараз. Ми можемо сліпо озиратися навколо, думаючи, що Чумацький Шлях (#1), Андромеда (#2, наша старша сестра) і купка невідомих — наші космічні сусіди — це і є наш дім, але на ділі все набагато більше. Прийшов час вивчити, що ще є навколо нас. Поїхали. #3. Галактика Трикутника З масою приблизно 5% від маси Чумацького Шляху, це третя за величиною галактика в місцевій групі. Вона має с..
15 Червня , 2017

Безпілотник створений на бензині, здатний літати протягом п’яти днів

Основна проблема більшості безпілотних літальних апаратів (UAV) полягає в тому, що час їх автономної роботи порівняно невелика. Багато інженери і вчені намагаються вирішити цю проблему по-своєму. Ось, наприклад, дослідники з Массачусетського технологічного інституту представили власний безпілотник, який працює на бензині. Дивно в цій історії те, що безпілотник здатний літати без дозаправок протягом п'яти діб. Якщо говорити про безпілотниках-рекордсменів, то на сьогоднішній день пальму першості утримує дітище компанії Qinetiq під назвою Zephyr, здатний автономно літати протягом 336 годин (рівно два тижні). Але проблема полягає в тому, що цей дрон безпосередньо залежить від сонячної енергії, та й він був розроблений для того, щоб парити виключно на величезній висоті. А це накладає на сферу його застосування деякі обмеження. Безпілотник ж, створений інженерами MIT, здатний літати на невеликих висотах, використовуючи в якості палива звичайний бензин. Двигун, встановлений на безпілотник..
12 Червня , 2017

В українських вишах з’явиться нова спеціальність

Про це повідомив перший заступник МОН України Володимир Ковтунець Національне агентство забезпечення якості вищої освіти […]
11 Червня , 2017

Енергія взаємодії прісних і солоних вод річок та океанів покриє 40% потреб людства

Вчені з США розробили нове технологічне рішення, здатне виробляти величезну кількість енергії в місцях впадіння річок у моря і океани. Їх відкриття засноване на використанні різниці між концентраціями солі в двох різних видах водних джерел, пояснює учасник дослідження Крістофер Горскі з Університету штату Пенсільванія. Ця різниця здатна виробляти достатньо енергії, щоб покрити 40% потреб усього світу. Один з найбільш поширених сучасних методів використання цього виду енергії, зворотний осмос (PRO), вибірково дозволяє воді проходити через напівпроникну мембрану, не пропускаючи сіль. Виникає осмотичний тиск перетворюється в енергію, що обертає турбіну. Однак, основна проблема PRO в тому, що мембрани швидко приходять в непридатність, і їх доводиться часто міняти. Читайте також: Чому сонячна енергія стане дешевше вугілля вже протягом 10 років Тому вчені взяли за основу два інших методу, зворотний електродіаліз (RED) і ємнісне змішання (CapMix), у кожного з яких теж є свої недоліки. Вон..
5 Червня , 2017

Лазерно-плазмовий прискорювач дозволяє відтворити повний аналог космічної радіації в лабораторних умовах

Група дослідників з Стратклайдского університету (Strathclyde University) відтворили точну копію однією з особливостей космічного простору в лабораторних умовах. За допомогою спеціального виду прискорювача частинок ці вчені отримали той же самий тип радіації, яка пронизує космічного простору і укладає в собі загрозу життя астронавтів і працездатності устаткування космічних кораблів. Цей прискорювач, робота якого заснована на взаємодії лазерного світла і плазми, доповнений деякими компонентами, що представляє собою відносно недорогий метод для випробувань нових технологій, призначених для роботи в космосі. Відкритий космос дуже погано "належить" до живих людей і їх техніці. Космічна радіація є одним із самих небезпечних факторів, а найбільшу небезпеку представляє собою радіація, джерелом якої є так звані пояси Ван Аллена, два кільця, розташовані на висотах близько 1000 кілометрів і 60 тисяч кілометрів, які формуються під впливом магнітного поля нашої планети. Ці кільця є першими "оборон..
16 Травня , 2017

Tesla випустить кросовер Model Y в 2020 році

Про плани компанії розповів глава Tesla Ілон Маск під час конференції, присвяченої підсумкам першого кварталу 2017 року. Він зазначив, що новий кросовер буде проводитися на новій платформі, яка дозволить не тільки спростити конструкцію авто, але і істотно здешевити виробництво. Раніше в Tesla планували випускати Model Y аналогічної Model 3 платформі, але пізніше було прийнято рішення відмовитися від цієї ідеї, замість цього переробивши конструкцію машини. При виробництві кросовера інженери планують відмовитися від звичного способу харчування електроніки, попутно зменшивши кількість проводки і спростивши процес складання машин. Практично ніяких подробиць про кросовер поки не повідомляється, відомо лише, що авто планують забезпечити відкриваються вгору дверима, зовсім як у Model X. Маск повідомив, що для виробництва Model Y Tesla планують обладнати нову автоматизовану лінію зборки, яка дозволить істотно збільшити обсяги виробництва і випускати до мільйона автомобілів в рік. Поки ж у T..
Inline
Inline