Michelin показав безповітряні шини, які вміють «спілкуватись» з автомобілем
26 Червня , 2017
Перший у світі всеспрямований ліфт без тросів тестують в Німеччині (відео)
26 Червня , 2017

Nanoracks хоче перетворювати відпрацьовані ракети в космічне житло

По мірі того, як NASA працює над відправкою людей в глибокий космос, в агентстві шукають нові типи космічного житла, в якому астронавти могли б жити далеко від Землі. Компанія Nanoracks пропонує цікаву ідею: замість того, щоб будувати щось абсолютно нове, брати і переробляти вже наявне космічне обладнання для створення житлових площ. Їх план в тому, щоб переобладнати відпрацьовані ракетні баки, в місця придатні для для проживання дослідників глибокого космосу.

Зараз у Nanoracks вже є підписаний контракт з NASA, і вона починає втілювати свою концепцію в реальність. Минулого літа компанія увійшла до списку шести, які пройдуть в другий раунд програми NASA NextSTEP, ініціативи щодо створення концепцій і наземних прототипів нових космічних середовищ існування. З новим контрактом Nanoracks може приступити до розробки концепції під назвою Ixion і перетворити відпрацьований ракетний бак в середовище проживання, яке потім будуть перевіряти в умовах космосу.

В принципі, компанія просто хоче використовувати обладнання, яке в іншому випадку просто викинуть. Коли на ракеті запускають супутник, зонд зазвичай доставляється на цільову орбіту на верхнії ступені транспорту, яка має окремий двигун і паливо. Верхня ступінь зазвичай виходить на орбіту разом із супутником, але палива в її баках вже немає і залишається багато вільного простору.

Якщо ці ступені виходять на відносно низьку орбіту, вони зазвичай зводяться з них вручну; паливо, що залишилось, використовується для направлення ступені до Землі і спалювання в атмосфері. Таким чином, ступені не додаються до зростаючої кількості космічного сміття навколо Землі. Але замість того, щоб спалювати ці ступені, Nanoracks хоче залишати їх на орбіті і переробляти, перетворюючи на щось зовсім нове. «Ми доповнюємо те, що вже є», говорить Майк Джонсон. «Можна суттєво заощадити».

За планом залишок палива випускається у космос, повністю очищаючи резервуар. Або, якщо у ракеті використовуються кріогенні пропеленти, як це роблять у багатьох сучасних транспортних засобах, матеріали википають протягом декількох днів, оскільки ступінь обертається навколо Землі і нагрівається сонцем. Коли бак буде повністю порожній, Nanoracks закачає в нього повітря під тиском з невеликого судна на орбіті. Кожне з таких помешкань буде мати невеликі модулі, прикріплені ззовні, в яких будуть цінні припаси, системи життєзабезпечення та інший вантаж. Модулі також можна використовувати для стикування з іншим житлом, вже присутнім в космосі.

Після того, як бак буде герметичний, в нього запустять екіпаж — людей або роботів — щоб облаштувати інтер’єр. Більшість ракетних баків обладнані невеликими люками, і компанія планує додати до цих люків стикувальні тунелі, щоб екіпажі могли потрапити всередину. Потім додадуться складні тканини, щоб зробити інтер’єр більш зручним для космонавтів і урізноманітнити металеві конструкції. «Обладнання оснастки досить просте; воно з тканини, і в ньому вбудовані дроти», говорить Джонсон. «Порівняно з іншими способами створення жилих середовищ, цей досить дешевий — з погляду дешевизни маси, дешевизни матеріалів і дешевизни об’єму».

Пройде час, перш ніж нові пенати будуть відкриті для людей. Спершу потрібно грунтовно опрацювати концепцію і випробувати її на землі. Потім команда інженерів спробує переобладнати один з баків верхньої ступені «Центавра», який виробляє United Launch Alliance. В даний час ця ступінь використовується на ракеті Atlas V і незабаром буде використовуватись на Vulcan. Потім компанія хоче прикріпити відпрацьований бак до Міжнародної космічної станції для випробувань. І якщо все піде добре, цей бак просто там і залишиться. З нього можна було б зробити комерційний модуль.

Nanoracks планує прикріпити свій бак до МКС в наступні чотири роки, говорить Джонсон. Але поки компанія займеться першим контрактом з NASA, який включає проведення досліджень життєздатності концепції. З усіх компаній у програмі NextSTEP, Nanoracks єдина планує переобладнати наявні баки. Діапазон їх застосування дуже широкий.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: