22 Червня , 2017

Нейронна мережа DeepMind почала вчити інші ШІ абстрактному мисленню

Абсолютно очевидні для людини речі для штучного інтелекту можуть стати нерозв'язною завданням, тому в компанії DeepMind вирішили навчити нейронну мережу мислити абстрактно і підключатися до інших нейронних мереж для того, щоб допомагати і спільно вирішувати складні завдання. Навчити ІІ розпізнавати картинки — простіше простого, а от визначати, який з об'єктів більше іншого, якщо при цьому вони знаходяться на різній відстані — це вже складніше. Для цього в DeepMind розробили нейронну мережу, яка спеціалізується на таких завданнях, а потім підключили до неї ШІ, щоб поліпшити його можливості. В ході навчання ШІ йому демонстрували зображення різних тривимірних об'єктів, а потім почали ставити новій програмі складні питання, змушуючи раціонально мислити. На питання про те, який розмір циліндра, розташованого ліворуч від коричневої металевої штуки, що стоїть ліворуч від великої кулі, підключений до нейронної мережі штучний інтелект відповідав досить швидко і правильно. Таких завдань для ІІ..
22 Червня , 2017

Виявлено новий тип вірусів, що завантажуються «без єдиного клацання миші»

«Достатньо просто навести курсор миші...». «Ніколи не натискайте на посилання, які виглядають підозріло», — споконвіку завчасно попереджали нас різні експерти з кібербезпеки. Тим не менш, відтепер і це вже не є гарантією того, що ваш ПК буде захищений від завантаження шкідливого ПО. Зразок шкідливого спам-листи | Фото: trendmicro.com Як повідомляють дослідники з Trend Micro і Dodge This Security, кіберзлочинці «винайшли» новий тип шкідливих завантажувачів, активація яких відбувається «без єдиного кліка». Для початку завантаження «трояна» достатньо просто навести курсор миші на посилання в файлі PowerPoint, прикріпленому до електронного листа. За наявною у фахівців інформації, хакери поширили новий тип «малваря» в ході недавньої СПАМ-атаки, спрямованої на європейські, близькосхідні та африканські організації. Цікаво, що зміст листа, як правило, було пов'язано з фінансовими операціями, а його теми значилися як «Рахунок-фактура» або «Замовлення №». При цьому до СПАМ-листа завжди прикр..
22 Червня , 2017

Рухомі ротори перетворюють безпілотник в справжнього “літаючого акробата”

Традиційні безпілотні літальні апарати з кількома роторами мають досить обмеженими можливостями на переміщення в повітрі. У більшості випадків вони здатні літати, підтримуючи положення свого корпусу паралельно землі. Але це не стосується нового безпілотника, розробленого і побудованого студентською командою Voliro з Швейцарського федерального технологічного інституту (Swiss Federal Institute of Technology, ETH). Кожен з роторів цього апарату може обертатися на 360 градусів навколо своєї осі, що дає беспилотнику 12 ступенів свободи під час польоту, що, в свою чергу, перетворює його в "повітряного акробата", здатного виконувати в повітрі зовсім вже неймовірні трюки. Не так давно ми розповідали нашим читачам про безпілотник Omnicopter, який так само був розроблений фахівцями інституту ETH Zurich. Вісім роторів цього сформованого у вигляді куба апарату розташовані в різних напрямках, з-за чого у нього відсутні такі поняття, як верх, низ, ліво і право. На відміну від цього, безпілотник Voli..
22 Червня , 2017

Найбільша в Європі СЕС з двосторонніми сонячними панелями запущена в Нідерландах (відео)

Нідерландські компанії Yingli Green Energy і Tempress Systems BV відкрили найбільшу в Європі сонячну електростанцію з двосторонніми сонячними панелями, які виробляють на 30% більше електроенергії, ніж звичайні. Унікальна СЕС потужністю близько 400 кВт, і складається з 1428 двосторонніх сонячних батарей N-типу PANDA виробництва Yingli з номінальною піковою потужністю від 275 Вт до 280 Вт. Як заявляють автори проекту, щорічне виробництво енергії електростанцією перевищить 400 МВт*год. Двосторонні сонячні батареї мають скляне покриття як на передній, так і на задній стороні, а гарантія на них складає 30 років, що перевищує термін служби звичайних сонячних батарей. Крім того, в умовах низької освітленості ці панелі працюють ефективніше, ніж звичайні фотоелементи. Також обладнання нової станції було протестовано в суворих умовах навколишнього середовища і показав відмінні результати. Читайте також: Найбільша у світі плавуча сонячна електростанція запущена в Китаї Сонячні батареї змонто..
22 Червня , 2017

Реактивний автомобіль Bloodhound SSC готується вийти на гоночну трасу в жовтні цього року

За дев'ять років, що минули з моменту заснування нашого сайту, ми неодноразово розповідали нашим читачам про реактивному автомобілі Bloodhound Supersonic Car (SSC), призначенням якого є встановлення нового світового рекорду швидкості. У 2018 році цей автомобіль зробить спробу розгону до швидкості 1000 миль в годину (1609 кілометрів на годину), а вже 26 жовтня цього року автомобіль Bloodhound SSC вперше вийде на дорогу, де він здійснить свій перший випробувальний заїзд. Серія пробних заїздів буде проводитися на злітно-посадковій смузі Корнуельского аеропорту (Cornwall Airport Newquay) у Великобританії. Довжина смуги становить 2.7 кілометри і на ній автомобіль зможе розганятися до швидкості більше 300 кілометрів на годину. Пробні заїзди буде проводити військовий пілот Енді Грін (Wing Commander Andy Green), який також буде керувати автомобілем під час рекордної спроби, яка буде проводитися в пустелі в Південній Африці. Перед початком жовтневих заїздів автомобіль Bloodhound SSC пройде ряд ..
21 Червня , 2017

Чергова «Гюрза» для Військово-морських сил України готова до спуску на воду

В мережі з’явилась фотографія чергового малого бронекатеру типу «Гюрза-М», готового до спуску на воду на заводі […]
21 Червня , 2017

HIVE – нова архітектура, яка дозволить кардинально збільшити ефективність обчислювальних систем

Абсолютно новий тип обчислювальної архітектури, кардинально відмінною від традиційної архітектури фон Неймана, зараз розробляється в рамках програми Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA під назвою HIVE (Hierarchical Identify Verify Exploit). На цю програму, розраховану на чотири з половиною роки, виділено 80 мільйонів доларів фінансування. У ній беруть участь такі відомі чіпмейкери, як Intel, Qualcomm, компанія Northrop Grumman і вчені з декількох національних лабораторій і університетів. Створюваний у рамках програми процесор HIVE стане першим у світі спеціалізованим граф-аналітичним процесором (graph analytic processor, GAP). "Якщо подивитися на архітектуру будь-якої з існуючих обчислювальних систем, вона буде одним з варіантів архітектури, розроблена Джоном фон Нейманом в 1940 році. У нинішніх системах використовуються як центральні, так і графічні процесори, але ядра кожного з них є окремими процесорами фон Неймана" - розповідає Транг Трен (Trung Tran), од..
21 Червня , 2017

Японська компанія JDI розкриває технічні деталі щодо створеного ними прозорого дисплею

На початку цього року ми розповідали нашим читачам про новий прозорому дисплеї, розробленому фахівцями компанії Japan Display Inc (ЙДИ). І лише нещодавно на конференції Society for Information Display 2017 (SID 2017), яка проходила в Лос-Анджелесі, США, представники компанії JDI розкрили практично всі технічні деталі, що стосуються дисплея, що має найвищий на сьогоднішній день рівень прозорості. Коли дисплей знаходиться у вимкненому стані, він виглядає як шматок прозорого скла. Коефіцієнт прозорості дисплея становить 80 відсотків, що на цілих 50 відсотків більше, ніж прозорість попередніх зразків, створених в свій час в компанії ЙДИ. При такому рівні прозорості все, що знаходиться позаду дисплея, видно крізь нього з досить високим рівнем чіткості. Для того, щоб зробити дуже тонкий і прозорий РК-лисплей, фахівцям компанії JDI довелося розробити і створити зовсім нову структуру матриці. На відміну від традиційних дисплеїв, в яких матриця підсвічується світлом від розташованої позаду лами..
21 Червня , 2017

Знайдено спосіб отримати засмагу без сонячного світла і солярію

Отримати рівний і красивий загар мріє кожна дівчина. У літній час року це зробити не так вже і складно, а от з настанням холодів на допомогу завжди прийде солярій. Для тих, хто не хоче піддавати свою шкіру тривалої «прожарювання», існують бронзаторы та інші косметичні засоби, «подкрашивающие» шкіру. Але нещодавно, за повідомленням журналу Cell Reports, групі вчених з США вдалося об'єднати зручність косметичного підходу з традиційним. Дослідники створили молекулу, яка проникає під шкіру і викликає там утворення пігменту меланіну, який і відповідає за те, наскільки смаглявою буде наша шкіра. По суті, те ж саме робить і ультрафіолет, коли ми засмагаємо. Справа в тому, що за вироблення меланіну відповідають ген SIK2 і пов'язаний з ним фермент, керуючий поведінкою гена MITF. Він під впливом ультрафіолетової частини сонячного спектру запускає каскад реакцій, які й змушують клітини шкіри виробляти меланін. У своїх експериментах учені синтезували білок YKL 06-061, який нейтралізує молекули SI..
21 Червня , 2017

Японія починає розробку безпілотних морських суден

Уряд Японії запропонувало зробити кораблі розумними і сучасними. Для цього чиновники вже запросили для консультацій представників IT-компаній, які змогли б допомогти з розробкою відповідного програмного забезпечення. Передбачається, що ряд приладів буде постійно аналізувати стан корабля, його параметри і виявляти можливі неполадки, а датчики зможуть моніторити погоду і отримувати інформацію про можливі перешкоди на шляху. Крім того, програмне забезпечення допоможе заощадити паливо — прокладку найбільш ефективних маршрутів теж збираються доручити ІІ. Керувати кораблями або вносити коригування в їх курс, наприклад, можна буде дистанційно. Використання автопілота в кораблебудуванні і судноплавство дозволить істотно скоротити кількість аварій та зменшити ризик для членів екіпажів, тому в розробці програмно-апаратного комплексу, здатного виконувати такі завдання, зацікавлені не тільки компанії, що займаються транспортуванням вантажів, але і виробники кораблів. Інтернет-ресурс Nikkei As..
21 Червня , 2017

Запрацював перший в світі завод з вилучення вуглекислого газу з повітря

Початок комерційного забору вуглекислого газу з повітря. Установка може видаляти з атмосфери 900 тонн вуглекислого газу на рік. Відфільтрований вуглекислий газ власники заводу продають в якості добрива на найближчу овочеву ферму. Схема принципу дії заводу по вилученню вуглекислого газу з повітря | Фото: dezeen.com На території Швейцарії запрацював перший в світі завод, який витягає з повітря вуглекислий газ. Він являє собою установку «прямого захоплення повітря» DAC (Direct air capture), розроблену компанією Climeworks. Установка здатна видаляти з атмосфери 900 тонн CO2 щорічно. Після того, як вуглекислий газ видаляється з повітря, його постачають в якості сировини на найближчу овочеву ферму, де він використовується як добриво. Інженери компанії Climeworks вперше задумалися про створення установки DAC ще в 2008-му році. Тепер, 9 років, перший завод по вилученню вуглекислого газу встановлено у передмісті Цюріха. Установка розташована на даху одного з «звичайних» заводів. Вона склад..
21 Червня , 2017

Розумні авто будуть пророкувати серцеві напади у водіїв

Дуже часто причиною дорожньо-транспортних пригод є неуважність учасників дорожнього руху, погане дорожнє покриття, стан алкогольного сп'яніння та інші фактори. І якщо більшість з них можна запобігти або хоч якось попередити, то раптове погіршення стану здоров'я водія передбачити не вийде. Чи вийде? Завдяки зусиллям компанії Toyota в майбутньому, можливо, з'являться розумні авто, які будуть стежити за станом водія і попереджати його і оточуючих в разі небезпеки. За повідомленням видання Science Daily, всесвітньо відома компанія-автовиробник Toyota звернулася до фахівців з Мічиганського університету (США) з метою співпраці у сфері розробки програми, яка убезпечить водіїв. Очікується, що її інтегрують в майбутні авто корпорації. Аналізуючи серцеві ритми водія і ряд інших параметрів, програма буде здатна передбачити розвиток інфаркту міокарда. Як заявив один з представників Мічиганського університету, «Ми поспілкувалися з представниками Toyota, і вони показали нам, що причина аварій внас..
Inline
Inline